הגאון הרב אליהו :"ציבור הבוחרים של בנט צריך להגיד לו עד כאן"!

הרב אליהו בראיון לגל"צ התייחס לדבריו של הרב אבינר שפסק שכל עוד ישנו מצב של שירות מעורב של בנים ובנות אסור להתגייס לצבא : "האמת היא אני מזועזע מאוד מהאמירה שלו. מה פירוש מזועזע? הרב אבינר הוא רב נערץ ואנו כתלמידיו צריכים לחשוב טוב מה מביא אותו לומר כזה דבר. הוא הרי נחשב לאחד הרבנים הכי אוהבי צבא והכי אוהבי ארץ ישראל, ואם הוא נאלץ ולהוציא תחת ידו אמירה כזו כנראה שהמצב קשה".

הרב אליהו עוד אמר כי : "המצב קשה בצבא. אם אנחנו רואים שיש ירידה במוטיבציה של גיוס אז משהו נפגם בצבא. אם ביחידות מעורבות מורידים את הרף אז משהו נפגם בצבא. זה לא זה".

לדבריו של הרב אליהו : "הרב אבינר הוא אדם אחראי, יש לו אלפי תלמידים שמשרתים בכל רמות הפיקוד בצבא. הוא חינך אותם עשרות שנים לצורך זה והם נמצאים בחזית הלוחמת. ואם אדם שכל חייו חינך לזה נאלץ לומר משפט כזה אז הגיע הזמן לומר לנתניהו 'שלח את אייזנקוט הביתה'".

לאור דבריו הנחרצים של הרב אליהו שהצטרף לדבריו של הרב אבינר יו"ר הבית היהודי שר החינוך נפתלי בנט, תוקף בחריפות את קריאתו של הרב שמואל אליהו לפטר את הרמטכ"ל גדי אייזנקוט ואמר כי מדובר ב"קריאה חצופה" וטוען כי היא נובעת מחרדה של הציבור החרד"לי.

עוד הוסיף השר בנט :"אני דוחה כל קריאה לא להתגייס ואת הקריאה החצופה לפטר את הרמטכ"ל. הקריאות האלה באות מחרדה כנה אבל שגויה".

בראיון ליומן הצהריים בקול ברמה התייחס הרב הרב שמואל אליהו לדבריו של בנט ואמר :"ציבור הבוחרים של בנט צריך להגיד לו עד כאן! אתה לא יכול לקרוא לרב שאומר את דעתו חצוף"

לגבי הרמטכ"ל אמר הרב :"יש ערכים בצה"ל שהם הולכים ונחלשים בעידן אייזנקוט הממשלה צריכה להגיד לו תודה ושלום אסור לסכן את הצבא בגלל התנהלות שלו".

באדיבות קול ברמה

קטגוריה: ,