הכותרת הראשית של 'ידיעות אחרונות' הבוקר, מעוררת סערה בקרב הח"כים החרדיים ובכלל בקרב הציבור החרדי. אחרי המון עמל ויגיעה, תוך שהם רבים עם כמעט כל חלקי הכנסת, עבר השבוע בקול רעש גדול חוק המרכולים בכנסת. הוא כבר הותקף על ידי ראשי הערים החילוניות שהצהירו שאין בכוונתם לאכוף אותו כלל וכלל.

אלא שכעת מתברר, כי לכאורה כל המאמצים הכבירים שעשו במפלגות החרדיות היו לשווא, זאת מכיוון ששר הפנים אריה דרעי עצמו, מי שנתפס כעומד מאחורי החוק הזה, אומר הבוקר ל'ידיעות': "אני לא יכול ולא מתכוון לאכוף את חוק המרכולים".

דרעי אומר בראיון: "כל אזרח או תושב, שיתמודד עם החוק בעיר שלו. אם לאף אחד מתושבי גבעתיים עניין המרכולים לא יפריע לו, אז בסדר. לא מתכוון להתערב".

דרעי הוסיף ואמר: "באילת לא השתנה דבר. ראש העיר שם סתם תוקף ולא מבין את החוק. הוא רק רואה כל בוקר כותרות: 'דרעי בא עם מפתחות וסוגר לכם הכל, החרדים השתלטו עליכם'. גם ביבס (ראש העיר מודיעין), לא מבין את החוק וסתם מתנפל".

בראיון דיבר דרעי גם על הסיפור בו הושמץ, כשבדק בשבוע שעבר אם ח"כ יהודה גליק יוכל לבוא לכנסת ולהצביע על החוק בעיצומה של השבעה. דרעי אמר כי "אני הייתי קם מהשבעה להצביע".

דרעי אמר עוד בנוגע לחוק, "לא יזמתי את חוק המרכולים, אני יודע שבכפייה ובחקיקה דתית לא מגיעים להישגים. גם המפלגות החרדיות לא יזמו אותו, זה נכפה עלינו מכורח הנסיבות".

המאייר של 'הארץ' עמוס בידרמן, שגם היום הנפיק קריקטורה מזלזלת בדרעי, כתב כלעג לראיון, על דרעי: "אני לא יכול לאכוף את החוק, סתם רציתי להרבות ריב ומדון ושינאה ולהכניס לכם אצבע לעין

קטגוריה: