לצד המאמצים וההערכות לשנת הבצורת, ביוזמת שר החקלאות אורי אריאל תערך תפילת המונים למען הגשמים בכותל המערבי במעמד הרבנים הראשיים לישראל, חקלאי ישראל ראשי ההתיישבות והארגונים החקלאים

שר החקלאות אורי יהודה אריאל הכהן: "לדאבוננו, לאחר ארבע שנות בצורת ירדו עד כה מעט גשמים שהם פחות מהממוצע הרב שנתי והחורף הנוכחי מסתמן כשחון, אני קורא לכל הציבור לקחת חלק בתפילה ב י' בטבת שכידוע הינו יום תענית, בכותל המערבי, ולהביא מטריות כי ביחד נקרע את שערי השמים". השר אריאל הוסיף: "בשנה האחרונה פעלנו רבות כדי להיטיב עם מצבם של החקלאים בתחום המים, הורדנו את מחיר המים השפירים בכ- 20%, גיבשנו עם משרד המים והאנרגיה ויחד עם משרד האוצר מתווה שאומץ על ידי רשות המים לפיו לא יהיה קיצוץ ללא פיצוי ובמקביל משרד החקלאות פועל להשקיע בגידולים חוסכים במים והכוונת המים למטעים על פני גידולי שדה תוך עידוד חקלאים לעבור לשימוש יעיל במים ונמשיך לעשות מאמצים כדי להטיב עם החקלאים".

מזכ״ל תנועת המושבים ויו"ר התאחדות חקלאי ישראל, מאיר צור: ״אני קורא לכולם לקחת חלק ביוזמה המבורכת של שר החקלאות, אורי אריאל שמאחדת את כולנו ברצון לירידת גשמים. האירוע הוא לתפילה ויצירת אחווה ואחדות בין כולנו החקלאים״.

קטגוריה: ,