באדיבות הקול היהודי
נשיא ארה"ב דונאלד טראמפ הודיע אמש כי החליט להורות על שחרורו וקציבת עונשו של האסיר היהודי שלום רובשקין.

רובשקין, חסיד חב"ד, שוחרר הלילה לאחר שמונה שנות מאסר מתוך 27 שנים שנגזרו עליו. הוא הורשע בשורת עבירות פליליות במפעל שחיטה כשרה שניהל, ובראשן העסקת מאות עובדים זרים לא חוקיים. רובשקין ניהל את המפעל הגדול ביותר בארה"ב לשחיטה כשרה והעסיק כ-2,00 עובדים. בפשיטת ענק של הרשויות נתפסו במפעל כ-700 עובדים לא חוקיים, ונטען כי ביצע עבירות כלכליות נוספות.

צפו: חוגגים ב-770 את השחרור

הסרטון המוצג כאן הינו חלונית מוטמעת מתוך אתר האינטרנט יוטיוב. זכויות היוצרים בתוכן שייכות ליוצר התוכן. קישור קרדיט למקור התוכן: לחיצה כאן

רבים בקהילה היהודית בארה"ב טענו כי העונש החמור שהוטל עליו נבע מאנטישמיות, ופעלו רבות לשחרורו. לנשיא לשעבר אובמה הוגשה עצומה ועליה מעל 50,000 חתימות של אזרחי ארה"ב שקראו לשחרורו אך הוא סירב. כעת עולה מהדיווחים כי גא'רד קושנר, חתנו של טראמפ, פעל למען שחרורו של רובשקין.

לאחר פרסום ההודעה אמש פרצו חגיגות שמחה ספונטניות בריכוזי חב"ד ובראשם בבית המדרש 770 שבקראון הייטס, לשם הגיע רובשקין מיד עם שחרורו. אלפים חגגו ברחובות ובריכוזי חב"ד נערכו התוועדויות. רובשקין הוא אחד מתורמי חב"ד הגדולים והחזיק מוסדות ופעילויות רבות להפצת יהדות.

קטגוריה: ,