בתום פגישה של ראשי המפלגות החרדיות -הושג הסדר בין ראש הממשלה למפלגות החרדיות.

בפגישה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לראשי המפלגות החרדיות סוכמו הנושאים הבאים: יחוקק חוק שישמר את הסטטוס קוו בכל הארץ והמרכולים בתל אביב לא ייסגרו. תנועת הרכבות בימי חול לא תיפגע.

כמו כן, תאומץ הצעת שר התחבורה לאפשר לשר העבודה והרווחה להתחשב בשורה של שיקולים ובהם שיקולי בטיחות, מסורת ישראל, רווחת העובד, מידת הפגיעה במרחב הציבורי. יישמר הסטטוס קוו במשחקי הכדורגל.

כמו כן יחוקק חוק המאפשר לסגן שר לקבל סמכויות ניהוליות של משרד ממשלתי.

על פי ההסכם ישמר הסטטוס קוו בעניין משחקי הכדורגל בשבת, כלומר, משחקי הכדורגל בשבת יימשכו. כמו כן עבודות ברכבת בשבת יתקיימו בהיקף מצומצם, ליצמן יחזור לתפקידו כסגן שר הבריאות.

העיתונאי יצחק נחשוני תקף את הנציגים החרדים:" מכל הסיכומים שפורסמו מהמפגש עם הנציגים החרדיים הערב נתניהו יצא כשידו על העליונה. בנושא הרכבת הכל נשאר מעורפל, בנושא המרכולים הצעת גפני נדחתה ורק משחקי הכדורגל יאושר לראשונה בחוק בשבת. גול עצמי", צייץ נחשוני.

״הממשלה בראשות הליכוד היא הממשלה הטובה ביותר למדינת ישראל" אומר נתניהו, "הקואליציה חזקה ויציבה. נמשיך לעבוד יחד למען אזרחי ישראל

שר הבריאות היוצא ח"כ יעקב ליצמן מבהיר הערב: לא אסכים לדון בשום חוק בנושא סגן שר, כל עוד לא יאושרו חוקי השבת: המרכולים ושעות עבודה ומנוחה, כפי דרישת ראשי הסיעות החרדיות.

יו״ר ש״ס, השר אריה דרעי, אמר בסיום הישיבה בלשכת רה״מ: ״הצלחנו להגיע להסכמות בעניין חוק המרכולים ובכל הנושאים האחרים, באמצעותם נשמור על הסטטוס קוו בכל הארץ. השבת חשובה לנו מאד. זו מדינה יהודית ורוב אזרחי ישראל רוצים לחוש שבת ברחובות ובערים. בימים האחרונים קיימנו שיחות וישיבות כדי להבטיח שהסטטוס קוו יישמר בלי כפייה וללא מלחמות יהודים״

קטגוריה: ,