באדיבות הקול היהודי
בתשובה שהגישה המדינה לבג"ץ בנוגע ל'חוק הפיקדון' נחשפו סכומי ההשתכרות של מסתננים.

על פי הפרסום ב'ישראל היום' את התשובה הגישה המדינה לבג"ץ ביום רביעי האחרון בתגובה לעתירת ארגוני השמאל כנגד 'חוק הפקדון', חוק הדורש ממסתננים להפקיד בבנק חלק מהמשכורת שלהם עד ליציאתם מהארץ.

בתשובה נכללים נתונים מחמשת החודשים האחרונים, מאז נכנס החוק לתוקף, ומהם נראה כי בניגוד לדעה הרווחת, המסתננים מרוויחים שכר נאה.

הנתונים נאספו במדגם של 4,500 הפקדות של מסתננים ממנו נראה כי שכרם הממוצע הוא 6,632 שקלים בחודש. כ- 31% מהמסתננים מרוויחים יותר מ9,000 שקלים בחודש ,אחד מכל עשרה מרוויח יותר מ12,000 שקלים, 3.4% מרוויחים יותר מ15,000 וכ-52 מסתננים הגיעו למשכורת של יותר מ20,000 שקלים בחודש.

בתשובת המדינה הוצגו גם נתונים מהלשכה המרכזית לסטטיסטיקה משם נראה כי המסתננים נוהגים להשתמש בכ-30% מההכנסות פה בארץ, ואת היתר שולחים לארץ מוצאם או חוסכים. כמו כן הנתונים כללו עבודות 'בשחור' או מסתננים העובדים בכמה עבודות במקביל.

מהמרכז למדיניות הגירה ישראלית נמסר ל'ישראל היום' כי "הנתונים חושפים כי בניגוד לתמונה המעוותת שמנסים לצייר ארגוני השמאל העותרים נגד החוק, מרבית המסתננים מרוויחים שכר נאה, ואף יותר מכך. נתוני השכר מוכיחים ביתר שאת את נחיצות החוק, שנועד לייצר תמריץ כלכלי משמעותי ביותר ליציאתם של אוכלוסיית המסתננים מהגרי העבודה מישראל. אנו מקווים כי בג"ץ יתעשת וידחה את העתירה לאלתר".

בתוך כך, היום החליטה הממשלה על סגירת מתקן חולות בו שהו מסתננים, וזאת לאור פסיקת בג"ץ שעיקרה מתוכן את חוק ההסתננות. לפי ההחלטה כעת יוצע למסתננים לעזוב לארץ מוצאם או לשבת בבית סוהר רגיל. פעילים כנגד המסתננים הביעו חשש לפיו בפועל לא תמומש ההחלטה ומרבית המסתננים ימשיכו להסתובב חופשי.

קטגוריה: