באדיבות הקול היהודי
יותר מ-800 חיילי צה"ל חתמו על עצומה הדורשת מהרמטכ"ל גדי איזנקוט להחזיר את שיעור התורה של הרב פרץ איינהורן שהתקיים מידי שבוע בחניון עיר הבה"דים בנגב.

לאחר שראש (אט"ל) אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה האלוף אהרון חליוה הורה לבטל את שיעורו של הרב איינהורן, פורסם לראשונה בקול היהודי כי התגבשה ברשת עצומה, עליה חותמים חיילים עם שמם המלא ומספרם האישי, בדרישה להשיב את השיעור כבתחילה. כעת, נאספו כבר למעלה מ-800 חתימות.

"במשך שנים ארוכות בימי ראשון מגיע הרב פרץ איינהורן ממכינת 'עוצם' לאזור האיסוף של החיילים המשרתים באזור הדרום, מרכך להם את הנחיתה מהבית אל השגרה הצבאית, והופך במסירות וכשרון את "שביזות יום א' " וההמתנה במשך שעות ל"שמחת יום א' " וניצול הזמן", נכתב בעצומה.

"המפקד! אנו מבקשים להחזיר את השיעור במתחם ההובלות, השיעור שהופך אותנו לחיילים טובים, לחיילים שאתה רוצה לגדל – לוחמים ערכיים וממושמעים – ושמחים. "כֹּל אֲשֶׁר צִוִּיתָנוּ נַעֲשֶׂה, וְאֶל כָּל אֲשֶׁר תִּשְׁלָחֵנוּ נֵלֵךְ...רַק חֲזַק וֶאֱמָץ!" (יהושע א')", לשון העצומה.

יש לציין כי האלוף חליוה נודע בגישה עוינת לחיילי ההסדר. בעת שהיה מח"ט צנחנים הודה בכך שמנע מחיילי ההסדר לצאת לפיקוד. "אני שונא, לא סובל, את המסלול הזה. אני לא חושב שהוא ערכי", צוטט חליוה בידי הכתב אמיר בוחבוט בNRG. בפני קורס מ"כים.

מדובר צה''ל נמסר בתגובה: ''המכתב התקבל בלשכת הרמטכ''ל ותשובה תועבר במישרין לפונה. המענה לחיילים ובכלל זה שיעורי התורה, מתקיים כסדרו ובהתאם לפקודות. המפקדים מאפשרים לחיילים הדתיים לבצע את שירותם הצבאי לצד קיום אורח חיים דתי על פי פקודות הצבא וכמו בשאר יחידות צה''ל.

''שיעור התורה שהופסק התקיים מחוץ לקרית ההדרכה בחניון ההסעים ואין כוונה לאפשר העברת שעורים מכל סוג שהוא במתחם זה״, נמסר.

קטגוריה: ,