שבר בש"ס? חבר הכנסת יגאל גואטה שהתפטרותו נכנסה היום לתוקף, נפרד בפוסט כואב בדף הפייסבוק שלו מתומכיו ואוהדיו – כל זאת מבלי להזכיר את יו"ר שס אריה דרעי שלא שוחח עימו מאז החלה הסערה שהביאה להתפטרותו.

יש לציין כי בקרב פעילים רבים בשס שוררת תחושה של אי ודאוות ומירמור, יש כאלו שציפו מדרעי להילחם על גואטה. אך נראה כי בקרב הנוכחי ניצח הרב יעקב כהן והוכיח לדרעי מי הבעל הבית החדש בתוך תנועת ש"ס. מלבד כך, שגואטה לא שוחח עם דרעי, חכם שלום עצמו לא שוחח עם דרעי בכל הקשור לפרשה.

גואטה כאמור התעלם בפוסט מיו"ר ש"ס דרעי כפי שנהוג בדרך כלל, והודה לבני משפחתו, חברי המועצת, ועוזריו, "אני מודה לעוזריי הנאמנים, עו"ד שמעון גיגי, נתי מור יוסף ואמיתי ארביב, שעמלו לילות כימים לשרת את עם ישראל, ולטפל באלפי הפניות שהגיעו אלי". כתב גואטה.

כן הודה גואטה "לשולחיי, חברי מועצת חכמי התורה, עשיתי ככל יכולתי למלא שליחותכם נאמנה, וכשם שקיבלתי שכר על הדרישה כן אקבל שכר על הפרישה".

גואטה אף הודה "לבני משפחתי היקרים והאהובים לי מכל. בראש ובראשונה לאשתי היקרה גילה שתח', שעומדת לצידי בכל שנות פעילותי הציבורית, ונותנת לי את הכוח להמשיך הלאה. שלי ושלכם שלה הוא.

לבנותיי היקרות שמחה ורחלי, ולבני האהוב מושיקו, אשר חסכתי מזמן האיכות איתם מיום הולדתם, על מנת שאוכל לשרת את הציבור נאמנה. ואף על פי כן תמכו בי ללא לאות, אתם משפחה לתפארת, וגאוותי היחידה!".

"אחי ורעי עם ישראל היקר והאהוב! בשעה זו נכנסה לתוקף התפטרותי מכנסת ישראל", הוא כותב בפוסט.

גואטה מודה לכל הגולשים שתמכו בו והעניקו לו תמיכה, אפתח בתודה ענקית לכל עם ישראל, חילונים, מסורתיים, דתיים וחרדים כאחד. על התמיכה הרחבה מעבר לכל פרופורציה שקיבלתי בימים אלו. מה שמוכיח שעם ישראל האמיתי, מעוניין אך ורק באהבה ואחווה, אחדות ורעות.

"אין בליבי טענות כלפי אף אדם בעולם!", הוא מדגיש "אני אוהב כל אחד ואחת מאחינו בני ישראל".

גואטה מוסיף כי הוא מוחל וסולח לכל מי שהתכוון לפגוע בי, "פשוט כי לא הצלחתם"!.

גואטה מבטיח כי פעילותו הציבורית תמשיך "ביתר שאת וביתר עוז", אמשיך לפעול לאחדות ולקירוב העם, שזהו הדבר הנחוץ ביותר לעם ישראל בעת הזו".

לסיום, מבקש סליחה גואטה מעם ישראל, "ברצוני לבקש סליחה מכל אותם אנשים, אוכלוסיות וקהלים, שלמרות שפעלתי כמיטב יכולתי – לא תמיד הצלחתי בשליחותי הקצרה לסייע להם, וקצרה ידי מלהושיע".

סליחה משני מיליון עניים במדינת ישראל שלא הצלחנו לפעול די כדי להוציאם מקו העוני, כאשר מחר כל עם ישראל הולך לחגוג את ראש השנה סביב שולחנות עמוסים כל טוב.

סליחה ממאות אלפי נכים שמישהו בכלל העלה על דעתו שהם יכולים להתקיים מ-2348 ש"ח בחודש.

סליחה ממאות אלפי זוגות צעירים חסרי קורת גג, שנקרא להם בשמם, "הומלסים" הנאלצים לדלג מבית לבית ללא מנוח לנפשם.

סליחה מזקני עם ישראל היקרים שלא הצלחנו לדאוג להם לקצבת סיעוד על מנת שיזכו בשארית חייהם, לחיים שאין בהם בושה וכלימה, ולמינימום של כבוד.
סליחה ממאות אלפי הילדים והמשפחות בפריפריה שלא הצלחנו לצמצם עבורם את הפערים בחינוך, ברווחה, בבריאות.

סליחה, מעוד ועוד אוכלוסיות, קהלים ואזרחים פרטיים שתקצר היריעה מלהזכיר את כולם, כל אדם הוא עולם ומלואו.

סליחה מאותם אזרחים שפנו אלינו ללשכה לפניות הציבור, וקצרה ידי מלהושיע.

באדיבות אקטואליק

קטגוריה: