סקר: רוב הציבור סבור שיש להתחשב בשחקנים שומרי שבת
הסקר מפריך את הטענה שמשחקי הכדורגל ביום חול מנוגדים לרצון הציבור # בתנועה למדינה יהודית ודמוקרטית קוראים לרה"מ לא לבצע מחטף פוליטי
מאת: ישראל לביא
סקר חדש של מכון סמית שהוזמן על ידי ה'תנועה למדינה יהודית ודמוקרטית', מצא כי 63% מכלל האוכלוסייה היהודית הבוגרת סבורים כי יש להתחשב בשחקנים שומרי השבת ולא לקיים את המשחקים עד לאחר צאת השבת.
58% סבורים כי יש להתחשב בשומרי השבת ולדחות את המשחקים. נתון מעניין מעלה כי למרות שהמצב הנוכחי בו חלק מן המשחקים מתקיים בשבת מקובל על 59% מכלל האוכלוסייה, 58% טוענים כי אם המשחקים יתקיימו רק בימות חול ולא בשבת המהלך לא יפגע בהם.
הסקר מפריך את הטענה שהמשחקים ביום חול מנוגדים לרצון הציבור או יגרמו למיעוט קהל שיצפה בהם, ומוכיח כי רוב הציבור סבור כי יש להתחשב בשומרי השבת ולהימנע מחילול שבת בעקבות המשחקים.
למעלה מ-300 שחקנים חתמו על עצומה לנתניהו לכבד את זכותם לנוח ולא לחייבם לעבוד בשבת.
בתנועה למדינה יהודית ודמוקרטית שהגישו את העתירה נגד המשחקים בשבת, רואים בסקר חיזוק לעמדותיהם: "רוב ברור מכלל עם ישראל תומך בעמדתנו שכבר התקבלה בבג"ץ. בג"ץ קבע כי משחקי הכדורגל בשבת פוגעים בזכויות של השחקנים ומנוגדים לחוק שעות עבודה ומנוחה. אנו קוראים לראש הממשלה ולחברי הממשלה לכבד את החלטת בג"ץ ואת יום השבת ולא לבצע מחטף פוליטי בניגוד לרצון רוב העם".
באדיבות אתר שחרית

קטגוריה: