באדיבות הקול היהודי
הרב שמואל אליהו רבה של צפת וחבר מועצת הרבנות הראשית שיגר מכתב חיזוק לשרת המשפטים איילת שקד ובו קריאה לעמוד על עמדת המדינה המתנגדת לאימוץ ילדים בידי בעלי נטיות הפוכות.

בראיון לגלי צה"ל הסביר הרב אליהו את עמדתו, והביע מחאה כנגד מה שכינה "טרור להט"בי" וסתימת פיות מצד ראשי בעלי הנטיות ההפוכות.

"אנחנו מחזקים את השרה שהרוב הבריא בעם יש לו אמירה והיא צריכה לקבל ביטוי, ולא האמירה של קומץ שאולי יש לו הד חזק בתקשורת אבל הוא לא מייצג את הציבור", אמר הרב אליהו.

"הרוב הבריא זה משפחה שיש בעל ואשה וזוגיות כמו שהיה נהוג מאז ומקדם במשך אלפי השנים האחרונות, ולא דבר שלא מביא חיים, לא מביא ילדים ולא מביא שמחה".

הרב אליהו נשאל בידי המראיין ניב רסקים האם הוא חושב שבעלי נטיות הפוכות הם חולים. "המילה חולה היא מילה מעודנת. אני חושב זה דבר שהוא צריך טיפול ותיקון. ולא דבר שיכול לקבל לגיטימציה. כמובן שבאופן אישי אנחנו מכבדים כל אדם עם דעותיו אבל כחברה זה דבר שלא יכול לקבל אישור חברתי. אם מישהו נמצא במקום הזה שיתכבד וישב בביתו, אבל כחברה אנחנו צריכים לבוא ולומר שהמצב הבריא שאנחנו שואפים ומחנכים אליו זה מצב של בעל ואשה שיכולים לייצר אהבה ולהביא חיים לעולם. אלוקים ככה ברא את העולם שגבר וגבר לא יכולים להביא חיים וכל הברייה ככה עשויה, לבוא ולהגיד אני אמציא דבר חדש ואאמץ זה מלאכותי".

טרור להט"בי

הרב אליהו הסביר כי הנושא הוא לא האם בעלי נטיות הפוכות יכולים להחזיק ברמה הטכנית ילד בבית אלא שילד שיגדל במשפחה כזו לא יקבל את התכונות הטבעיות של אבא ואמא.

"ילד זכאי לשני הורים בריאים כמו שאלוקים ברא אותו. לבוא ולעשות משהו מלאכותי שבו אתה אומר תקבל רק אמא או רק אבא או שני אבות או שני אמהות, זה פשוט לפגוע בילד ואין לנו רשות לעשות כזה דבר".

"לא הנקודה האם הם רבים יותר או פחות, אלא שאלה כללית. הרי זה לא רק עניין גופני אלא עניין נפשי. יש לאמהות את החום והרגישות ואהבה שהן תכונות נשיות מקסימות שבלעדיהן אי אפשר להקים עולם, ויש את התכונות הגבריות שבלעדיהן אי אפשר להקים עולם. ילד שגדל אצל אבא ואמא מקבל את התכונות והכוחות גם מכאן וגם מכאן ויש לו נפש בריאה ושלמה.

מי שאומר תקים משפחה רק מאבות או רק מאמהות ושנשים וגברים הם אותו דבר פשוט מסמא את עיני הציבור ומתעלם מהשוני, מתעלם מהמיוחדות, מהגיוון והעושר, ופוגע באושר ובעושר".

"בעלי הנטיות אפילו לא עוברים את אחוז החסימה", הוסיף הרב אליהו. "העובדה שיש תכונות נשיות ותכונות גבריות זה לא המצאה שלי שהמצאתי אותה ברגע זה. ב-2017 כמו גם בבריאת העולם מי שפותח את העיניים רואה אותן. גם ב2017 האמת הזו נשארת אמת לאמיתה וגם עוד אלף שנים זה ישאר, כמו שהשמש לא זורחת מהמערב כך גם הדבר הזה לא ישתנה".

עוד קרא הרב אליהו "לא לאפשר למדינה להיות 'להטביסטן'. יש טרור של הלהט"בים על המערכת שכופה את עצמו נגד החשיבה הבריאה. טרור, אין מילה אחרת היום יש טרור שאתה לא יכול להביע דעה כנגד הקבוצה הזאת. לא כולם, ברור שיש בתוכם אנשים מדהימים ומקסימים אבל המייצגים שלהם".

קטגוריה: