באדיבות הקול היהודי
לפי המסתמן, בעוד כמה דקות או שעות נשמע את החלטת הקבינט המדיני בטחוני על הסרת המגנומטרים והחלפתם באמצעים יעילים הרבה יותר.
בימים האחרונים הייתה התגייסות של כל אמצעי התקשורת ללחץ על הממשלה להוריד את המגנומטרים ש"מונעים כניסת מוסלמים להר הבית" (ערוץ 2), "מתסיסים את השטח" ו"גורמים לפיגועים".

אתייחס לשתי נקודות בקצרה.

נקודה ראשונה: התגובה לטבח השוטרים בהר הבית והאזרחים בחלמיש.

בואו ניזכר מה היה לנו: פיגוע רצחני בהר הבית ע"י 3 ערבים "ישראלים" - שרצחו שני שוטרים! החמאס הכריז שהוא פורש את חסותו על הפיגוע, וכמובן חולקו סוכריות ונחגג העניין בכל מקום.

תגובת ישראל לפיגוע: כלום. אין הפסקת תקציבים לרשות שתומכת כלכלית במחבלים, אין פגיעה בחמאס, אין שום פגיעה בכפר ממנו יצאו הרוצחים, כלום!!
לא חיפושים בכל בתי הכפר משם הגיעו הרוצחים וריקונו מנשק, לא חיפוש בכל בתי הרובע המוסלמי וריקונם מאמצעי לחימה, שום דבר מינימלי - כלום.

אה כן, אגב עשו משהו שאינו קשור לתגובה לפיגוע, משהו שהוא פחות ממינימלי - שלא ברור איך הוא לא היה עד היום - והוסיפו כמה מגנומטורים לבדיקה בטחונית ב-8 הכניסות שיש למוסלמים להר הבית על מנת שלא יוכלו להכנס ולצאת בצורה חופשית עם נשק כמו שעשו עד עכשיו (רק לידע כללי - בכניסה האחת שיש לשאר כל הדתות - תיירים ויהודים - יש כמובן בדיקות קפדניות תמיד, ישנן שעות מצומצמות ביותר, אסורה על יהודים כל תפילה שהיא, אסורה הכנסת כל ספר או חוברת, או הכנסת בקבוקי מים... כן כן מה ששמעתם!).

נוספו לכך פיגועים נוספים - והגדול שבהם רצח שלושת היהודים בחלמיש בליל שבת. וכמובן - העולם שותק.

לסיכום: לא הגיבו בשום צורה של ענישה על הפיגוע ופגיעה כלפי שום גוף שמעודד אותו, רק ניסו לעשות משהו קטן שאולי יסייע להגנה מפני תקיפה כלפי יהודים (מה שלא ברור אם בכלל יעזור, כדלהלן).

נקודה שניה: משמעות הצבת מגנומטרים והסרתם

אפשר להתווכח על יעילות המגנומטרים, להגיד שגם כך אפשר לירות ח"ו בשוטרים העומדים לידם וכדו'. אך כולם יודעים שלא זה העניין.

הטענה שמושמעת עכשיו, ותושמע בטח ברהיטות, בביטחון רב ובצורה משכנעת מפי ראש הממשלה היא - שלא צריך להיות קטנוניים ולהיתפס לנקודה של המגנומטרים, אלא לראות מה יתן את המענה הביטחוני הטוב ביותר, ופתרון זה יוצג לנו בצורת המצלמות החכמות שהוצגו בתקשורת בשעות האחרונות - המזהות פנים ועושות שיקוף וכו' וכו' כמובן יחד עם המודיעין המעולה שיש לנו וכל זה כמובן יתן פיתרון הרבה יותר טוב ורק הרווחנו מכל העניין...

אבל תרשו לי להצטרף לטוענים שכל זה מניפולציה אחת גדולה.

תמיד סמכו על כך שיש לנו את המודיעין ברמה הגבוהה ביותר, אך למרות הצלחות רבות של מנגנוני הביטחון והמודיעין בסיכולים - הדבר כשל בשנים האחרונות פעם אחר פעם בעשרות פיגועי דקירה, דריסות, ואפילו ירי כמו הפיגוע האחרון (שהיו מעורבים בו כמות גדולה של אנשים - סייענים, מייצרי ומוכרי הנשק - והוא כשל מודיעיני מובהק! ואינו נכלל בתשובה שהורגלנו אליה שזה טרור יחידים..), שלא לדבר על זריקות האבנים ובקבוקי התבערה היומיומיים!!

כל סמטאות העיר העתיקה מרושתות במצלמות מסוגים שונים, מאבטחים שוטרים וחיילי מג"ב פרושים לכל אורך הדרך להר הבית ובכניסה אליו, ולמרות המודיעין ולמרות המצלמות ולמרות כל כוחות הביטחון - קרה הפיגוע! (בנוסף לעוד כמה פיגועים רצחניים שהיו ברחבי העיר העתיקה בתקופה האחרונה). המצלמות יכולות לסייע וסייעו בזיהוי לאחר מעשה, אך אינן יכולות לעצור אותו.

גם מצלמות משוכללות ככל שיהיו - לא יכולות לספק מענה מושלם, הן יכולות כמובן להיות תוספת מעולה וכולם מברכים על כך שיתווספו.

הנקודה האמיתית היא - הריבונות על הר הבית.

הערבים הציבו את המגנומטרים כסימן הקובע, ולכן זה מה שיקבע. מכיוון שהערבים עומדים על עמדותיהם ולא מוותרים בשום פנים ואופן ואינם מוכנים גם לשום תחליף ואפילו לא להצבת מצלמות במקום שבו עומדים המגנומטרים - ההצעה היא (כפי שמפורסם כרגע) לא רק לוותר על המגנומטרים לטובת מצלמות, אלא גם להציב את המצלמות במקום רחוק יותר (שאין בזה חדש לעומת הקיים בכל הרובע המוסלמי אלא אולי שיכלול המצלמות) ולא במקום שבו עומדים המגנומטרים כדי שלא יראה ח"ו כאילו הערבים נכנעו...

פירושה של קבלת הצעה שכזאת היא בעצם בעיני כל העולם הערבי ובכלל - כניעה מוחלטת לכל דרישותיהם של תומכי המחבלים והרוצחים, ורמיסת כל הכבוד הלאומי שלנו!! לא רק שלא הייתה שום תגובה אמיתית לפיגועים, אלא נכנענו לאלימות והרציחות של אויבנו, והושפל כבודנו הלאומי הרבה יותר!

כל זה בלי להתייחס בכלל למה שקרה בירדן..

אז רק תזכרו את כל זה כשתשמעו את ביבי נואם בלהט על כך ש"ניצחנו ולא נכנענו לטרור". והלוואי שאתבדה.

כל עוד לא נבין מי הריבון האמיתי - לא יהיה שינוי.

לא לחינם גילגל זאת הקב"ה לפתחנו בעת הזאת, חובה עלינו לשאוף גבוה יותר ולהמשיך לדרוש את ציון בקול גדול כמאמר הגמרא על הפסוק "ציון היא דורש אין לה" - מכלל דבעיא דרישה! (ר"ה ל.).

חובה עלינו לשוב ולהכריז בגלוי: ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל! איננו מסתפקים במגנומטרים, אנו דורשים מקדש!!

קטגוריה: