באדיבות הקול היהודי
לאחר ישיבה לילית שנמשכה כארבע שעות, הודיע הקבינט, כי "ישראל מחויבת לשמור על הסטטוס קוו בהר הבית וחופש הגישה למקומות הקדושים. ישראל מחויבת לשמור על הביטחון של כל המתפללים והמבקרים בהר הבית".

תוגבל כניסת ערבים לעיר העתיקה בירושלים

בתוך כך, המשטרה הודיעה הבוקר כי היא תגביל את כניסת הערבים לאזור העיר העתיקה בירושלים והר הבית, זאת בעקבות הפיגוע שהתרחש ביום שישי שעבר וההתפרעויות שערכו ערבים מאז.

הכניסה לעיר העתיקה תותר רק מגיל 50 ומעלה לגברים, ונשים יוכלו להיכנס בצורה חופשית. כמו כן, המשטרה תסגור את רחוב סולטאן סולימאן ואגן העיר העתיקה לכניסת כלי רכב. בהמשך להנחיית הדרג המדיני, תוגברה אוגדת יהודה ושומרון של צה"ל בשתי פלוגות לוחמים.

"ההחלטה של מפקד מחוז ירושלים במשטרה ניצב יורם הלוי להצבת המגנומטרים בהר הבית היא החלטה אמיצה, מכיוון שבשעה הזו בשבוע שעבר כבר נרצחו שני שוטרים בהר. זו לקיחת אחריות כדי לוודא שאירועים כאלו לא יתחרשו שוב", אמר ראש העיר ניר ברקת.

"אסור להתקפל בגלל איומים ולתת לטרור להשיג הישיגים. גם אם נכונו לנו אתגרים ביטחוניים היום ובהמשך, זו ההחלטה הנכונה, עלינו לגבות את המשטרה ולעמוד מאחוריה. אני מחזק את ידי מפקד מחוז ירושלים במשטרה על המנהיגות שגילה בהובלת ההחלטה ואת הקבינט בגיבוי שנתן לה".

קטגוריה: