באדיבות הקול היהודי
המתיחות בין הדרוזים בכפרי הצפון לבין שכניהם המוסלמים מגיעה לשיא, וזאת בעקבות פיגוע הירי בהר הבית בו נרצחו שני שוטרים דרוזים, וגילויי האהדה לפיגוע מקרב הערבים אזרחי ישראל, שרבים מהם הביעו תמיכה במחבלים מאום אל פאחם.

המשטרה דיווחה כי הלילה בוצע ירי באירוע אחד והושלך רימון הלם באירוע אחר לעבר המסגד הצפוני בכפר מג'אר. כתוצאה מהירי נגרם נזק לחלון במסגד.

האירוע התרחש למרות שמאז הפיגוע תוגברו כוחות המשטרה בכפרים בצפון בהם מתגוררים דרוזים ומוסלמים בשכנות, וזאת בשל המתיחות שנוצרה.

במשטרה אומרים כי פרסו כוחות גלויים וסמויים "במטרה לשמור על תחושת הביטחון ולמנוע התלהמות".

האירוע מצטרף לאירוע נוסף שדווח באתר ווינט בו השליכו אלמונים רימון הלם על מסגד בכפר בליל שבת. על פי הדיווח, בעקבות סטטוס בפייסבוק המביע תמיכה במחבלים מאום אל פאחם שביצעו את הפיגוע בהר הבית, אותו העלתה צעירה מוסלמית מהכפר, השליכו על פי החשד דרוזים מהכפר רימון הלם לעבר מסגד בכפר. אחד השוטרים שנרצח בפיגוע, האיל סיתאווי, התגורר בכפר, המורכב מאוכלוסייה דרוזית ומוסלמית.

במקום להגיד תודה לשוטרים ששמרו על אל אקצא עשו פיגוע

באתר הדרוזי פורטל הכרמל מסוקרת בהרחבה המתיחות שנוצרה בין מוסלמים לדרוזים. על פי האתר, למרות אות ההרגעה של המשפחות והמכובדים בכפרים, העניין הולך ומחמיר והמשטרה מאז יום שישי מתגברת את כוחותיה סביב מקומות רגישים לאסלאם.

באתר נכתב כי בכפר מגאר בגליל מתגוררים דרוזים מוסלמים ונוצרים, מעולם לא הורגש מתח כזה, שמסכן חיי בני אדם, למרות שהכפר הזה שכל עשרות מבניו במלחמות ישראל, אם זה בעזה יהודה ושומרון לבנון וגם בפיגועים.

"מדברים שאנחנו שומעים, הכעס של הדרוזים מגיע מזה שהשוטרים שמרו על המקום הקדוש מסגד אלאקצא שלא יפגע ע"י אנשים קיצוניים, ודווקא מי שבא ופגע בהם זה אותם אנשים שהיו צריכים לבוא ולהגיד לשוטרים תודה על עבודתם המבורכת במקום", נכתב באתר.

לדבריהם, המתח הזה שורר בכל הכפרים הדרוזים והדאגה היא גדולה מאוד.

באתר מאשימים את הרחוב הערבי ואת האתרים הרשמיים של הערבים אזרחי ישראל שנתנו במה לדברי תמיכה בפיגוע. "עם היוודע זהות המחבלים שביצעו את הרצח בירושלים וזיהו את הנרצחים בני העדה הדרוזית, החלו להפיץ תגובות באתרים רשמיים של המגזר הערבי שהביעו תמיכה במחבלים וכינו את השוטרים כלבים, מה שהדליק את הרחוב הדרוזי", נכתב בפורטל הכרמל.

"בגלל הפצת תגובות קשות נגד הנרצחים בפיגוע בירושלים ע"י מחבלים מוסלמים ישראלים מאום אל פחם, נגרם נזק למבנה איסלמי במגאר וכל העסקים השייכים למוסלמים אובטחו כל הלילה, את זה ראינו גם בדאלית אל כרמל ובעוספיה".

קטגוריה: