מעצרים ראשונים בחקירה מאומצת שמנהלת רשות המסים בנושא העלמת הכנסות בזירת המסחר האלקטרוני: במסגרת שיתוף פעולה ממוקד בין פקיד שומה חקירות תל אביב, המחלקה לביקורת ממוחשבת ומחלקת המודיעין ברשות המסים הנוגע לפעילות מסחר באינטרנט, הצליחה הרשות למפות רשימה של ישראלים אשר מפיקים הכנסות מרשת האינטרנט וזאת מבלי לדווח לרשויות המס. בית המשפט השלום בתל אביב הורה על מעצרם ושחרור בערבות של 2 חשודים בהעלמת הכנסות של מיליוני שקלים בגין מכירות ברשת האינטרנט.

לחשוד הראשון, אסאם סלמאן, (56), מתל שבע, העובד כשכיר באוניברסיטת באר שבע, אתר אינטרנט, אשר עוסק במשחקי און ליין לילדים. על פי החשד, סלמאן הפיק הכנסות לא מדווחות של 3,000,000 ₪ בין 2015-2010 על ידי מכירת שטחי פרסום באתר. בעקבות החקירה נערך חיפוש בביתו של החשוד, ונתפסו מסמכים וחומרי מחשב. החשוד, הובא לחקירה וכמו כן, גם בנו ואשתו של הבן החשודים במעורבות בפעילות העסקית הלא מדווחת.

החשוד השני, אלכסנדר באלוי הירש (42), מראשון לציון, מכר על פי החשד מטבעות באתר EBAY בסכום של כ- 800,000 ₪ בין השנים 2015-2015 וזאת ללא שדיווח לרשות המס על פעילות זו. החשוד עבד כשכיר בין השנים 2014-2012 וכיום אינו עובד באופן רשמי. מהמידע שנאסף בחקירה עולה כי לחשוד פרופיל באתר EBAY, במסגרתו עסק בפעילות ענפה של מכירת מטבעות ושטרות כסף עתיקים לאספנים ברחבי העולם. במסגרת חיפוש שנערך בביתו נתפסו מסמכים וחומרי מחשב והחשוד הובא לחקירה.
כאמור, השניים שוחררו בתנאים מגבילים.

קטגוריה: ,