דרמה פוליטית:
אבי גבאי הוא יו"ר העבודה הבא
יש מנצח בסיבוב השני בבחירות הפנימיות במפלגת העבודה • השר לאיכות הסביבה לשעבר בממשלת הליכוד מטעם כחלון
מאת: ישראל לביא
אבי גבאי הוא המנצח בבחירות הפנימיות במפלגת העבודה לתפקיד יו״ר העבודה, גבאי יתמודד בבחירות הארציות הבאות מטעם מפלגת העבודה מול ראש הממשלה בנימין נתניהו.
גבאי קיבל חמשה אחוזים יותר מהמתחרה חבר הכנסת עמיר פרץ. במספרים גבאי קיבל ששה עשר אלף קולות, ואילו פרץ קיבל רק ארבעה עשר אלף קולות בלבד וזהו הפסד צורב מאוד.
גבאי כיהן בעברו כמנכ"ל בזק ובזק בינלאומי ולאחר מכן נכנס לפוליטיקה וכיהן כשר להגנת הסביבה וכראש מטה השטח של מפלגת כולנו. בהמשך לאחר שהתפטר מתפקידו כשר בשל אי הסכמתו עם התנהלות הממשלה עבר למפלגת העבודה שם התמודד בהצלחה לראשות המפלגה.
ראש האופוזיציה ויו"ר המחנה הציוני ומפלגת העבודה היוצא, יצחק (בוז'י) הרצוג: "שוחחתי כעת עם אבי גבאי ובירכתי אותו על ניצחונו המרשים בפריימריז לראשות מפלגת העבודה. הבהרתי לו כי אתייצב לצידו לסייע לו בכל דרך לחיזוקה של מפלגת העבודה והחלפת השלטון".
ח"כ שלי יחימוביץ: "בחירתו של אבי גבאי היא הישג מדהים ומרגש המעיד יותר מכל על כך שמפלגת העבודה היא מפלגה חפצת חיים, חכמה ודמוקרטית שיכולה לשמש דוגמא ומופת למערכת הפוליטית בישראל. זכינו ביו"ר מפלגה נקי כפיים, אמיץ ויוצא דופן בכישוריו, ומחר נקום לבוקר של תקווה".
ח"כ ציפי לבני: "מברכת את בחירתו של אבי גבאי ליו"ר מפלגת העבודה ומאחלת הצלחה מעומק הלב. כפי שהקמת המחנה הציוני על ידי כיו"ר התנועה ועל ידי הרצוג כיו"ר העבודה היא זו שיצרה את התקווה הגדולה וההישג המשותף בבחירות הקודמות – המשימה המשותפת שלפנינו כעת היא ליצור תקווה מחודשת ואמיתית להחלפת את השלטון ולהציע לדרך אחרת, טובה יותר לישראל ולאזרחיה".

קטגוריה: ,