*האמא לרב עדס, הבן היחיד שהגיע אחרי 7 שנים, מוטל על ירס דווי (סיפור חיים).*
האשה מספרת, בעלי הכה אותי ● שומרת הנגיעה שנטפלים אליה ● האשה שמקללת את עצמה ● הבעל מספר, האשה דיברה בלעג מול הילדים ● המתלוצץ מדברי תורה רח"ל ● דין חתימה על כרטיס אדי (תרומת איברים לאחר המוות) ● שליח ציבור, רווק או נשוי? ● מסטיק או ציחצוח שיניים בתשעה באב ● נתינת לחם לציפורים ועופות.
*כל זאת ועוד בפינת ההלכה למעשה מידי יום*
?יהודי קדוש ויקר דע שלימוד ההלכה היא עיקר העיקרים ואין מעלה יותר גדולה מלשנות הלכות. שעליהם נאמר "כל השונה שתי הלכות ביום מובטח לו שהוא בן העולם הבא" נא העבירו לחבריכם. על מנת שגם הם יזכו לעולם הבא. ותקבלו שכר בזיכוי הרבים. אשריכם?
_פינת ההלכה היומית למעשה._
*↓↓השאלות והתשובות↓↓*

שאלה:
לכבוד הרב עדס שלום וברכה. הרב אני רוצה לספר על עצמי, אין לי חשק לחיות. לפני 30 שנה הכרתי את בעלי אנחנו תושבי טבריה הייתי חילונית וגם בעלי. הכרתי אותו באחד המסיבות שהיו הכל היה אחר הצבא. החלטנו להתחתן ועשינו זאת. הרב 7 שנים לא הצלחנו להביא ילדים עד שלבסוף אחר טיפולים קשים הצלחנו סוף כול סוף והבאנו ילד אחד לעולם. רשמנו אותו לבית ספר יסודי בטבריה תיכון צבא הכל התנהל למישרין. הבן שלי קנה רכב ספורט פזו מהמובחרות. הוא הכיר מישהי ממעלות וכל פעמים בשבוע היה נוסע אליה עד שיום אחד הבן היחיד שלי לא הופיע. אני שומעת בחדשות תאונת דרכים קטלנית ומשהוא מציק לי בלב. לאחר שעתיים מתקשרים אלי מתחנת המשטרה שאלים לשמי, ואני עומדת להתעלף. הקצין שאל אם אני אימו של בני ... עניתי כן והתעלפתי אפילו לא הספיקו לבשר לי. בעלי לקח את השפורפרת וביקש עזרה ראשונה יאמר לזכותם ישר הגיעו. לקחו אותי למיון ולאחר שהשתחררתי ביקשו שאבוא לראות את בני במחלקה בקומה 8 בשערי צדק. הלכתי עם בעלי ושני רופאים וראיתי אך שהבן שלי שוכב שרוע עם המון צינורות ומכשירים הרופא הסביר שהמצב קשה. ריסוק אברים בכל חלקי הגוף ועוד ועוד.. בקיצור הבן היחיד הרב שקיבלתי ביסורים קשים ממש עכשיו מוטל בשערי צדק מוטל בין מוות לחיים. הרב מה אני עושה אין לי חיים בלעדיו. היתי מוכנה להתחלף איתו אין לי כוחות הרב בבקשה תעזור לי?
תשובה:
בת מלך יקרה ממש צר לי לשמוע על המקרה המצער ממש. מה אוכל להגיד לאמא בשעת צערה. אבל בגלל צו השעה אסביר את אשר כתוב בספרים הקדושים. כותבים חכמי הסוד ומובא באר"י הקדוש שאין אדם שנולד לעולם הזה אם לא ירד לתקן אזה פגם מגלגול שעבר ומובא באור החיים שהנשמה יורדת לעולם הזה מראים לה את כל הסרט שהיא הולכת לעבור בעולם הזה יש שעוברים בעיות עם הבעל יש שעוברים גרושים יש שעובר יתמות יש שעובר מחלה הכל כפי שנקבע על ידי הבורא לתיקון הנשמה. והנפש חותמת ומסכימה על כל הסרט שהיא הולכת לעבור, ואז לאחר הסכמתה וחתימתה יורדת היא לגוף לתקן ושוכחת הכל ומתחילה להלך בעולם הזה. והמטרה לחזור לעולם הבא מתוקנת ללא פגם. אשה יקרה אני מקוה שאת לא תכעסי את שאומר אבל לפני שירדת לעולם חתמת על כל המקרים שיקרו לך על העיקוב בהריון על הבעל על הילד וגם על התאונה שהבן עשה. לכן צדיקה את חייבת להתחזק באמונה שלמה שהבורא יודע מה הוא עושה ויש מנהל לבירה ואם היה לך עניים של צדיק היית רוקדת משמחה, אבל מה לעשות שלמען הבחירה אי אפשר לראות. העולם הזה חולף עובר וכל השכר בשמים נקבע רק על ידי אמונה שהכל ממנו יתברך. יותר מזה דעי שבניך גם הוא חתם על הכול על היסורים שהוא עובר ויעבור בשיקום קשה עם הרבה כאבי תופת. אבל אם יתחזק באמונה יהיה לו יותר קל להמשיך את החיים על כל פנים אנא שקשה לכם אני לידכם. תמיד תוכלו להתקשר אלי ונחזק ונתחזק ה' ישמור אתכם רפואה שלמה אמן.
שאלה:
הרב עדס שלום רב. אני תושב אוסטריה ומאוד אוהב את שאלותיך תודה על הכל. שאלתי, אישתי היא אישה טובה. אבל אם יש ילד שמעצבן אותה, היא מקללת את עצמה כגון אמן ואמות. נמאס לי מהחיים. הרב לי היא לא שומעת לי שזה מסוכן האם הרב יכול להגיד לה משהוא בנושא?
תשובה:
אשה יקרה בת מלך מלכי המלכים, כותב מרן החיד"א בספר צפורן שמיר אות קפ"ח. לא יקלל אדם את עצמו שכן יש רוח רעה שתפקידה לשמוע קללה שמקלל אדם את עצמו ושומרת הרוח את מוצא פיו ומקימת הכל. לכן צריך האדם להיות זהיר בזה מאוד ולא לקלל את עצמו. כמו כן לא לקלל את הילדים
ושום אחד מעם ישראל אשריך. לכן אשה יקרה אנא המנעי מלקלל את עצמך. זה ממש מזיק ובעלך והילדים זקוקים לך. ה" ישמור אתכם משפחה נפלאה ותאריכו ימים ושנים אמן.

שאלה:
הרב עדס שלום. אני תושב באר שבע מתפלל בבית כנסת ... מקריא הלכות בין מנחה לערבית. ואני כבר 4 חודשים מקריא את ההלכות שלך. אני מחובר לקבוצה שלך הרב שליט"א
הרב יש אצלינן אחד שמתלוצץ מכול מה שמלמדים בבית הכנסת יש איזה הלכה שמדברת מזה. שמתי לב שאני מקריא את ההלכות של הרב הוא מקשיב ולא מוציא מילה. אבל שאני מקריא פרשת שבוע הוא ממש מתלוצץ. אנשים אומרים לי שהוא מגיע יש לנו רצון לעוף מהבית כנסת.
תשובה:
קודם כל אשריך שאתה מזכה את הרבים שאין מעלה גדולה מזה כל הכבוד.
לענין שאלתך צריך להסביר לאדם זה את הנאמר במסכת עבודה זרה דף י"ח עמוד ב' שם כתוב כל המתלוצץ על דיברי תורה יסורין באים עליו. וכול המתלוצץ מזונותיו מתמעטין. ועוד נאמר בספר במנורת המאור המרגיל עצמו בליצנות מאבד גופו ומזונותין מתמעטים ויורד לגיהנום וגורם רעה לאחרים וגם לעולם בגללו. ועל כן פנים טוב לאדם להתרחק מאדם זה כדי שלא ילמד ממנו. לכן צדיק תקריא את הדברים בכל ואם לא ישמע יש להגיד בפניו שאנשים בבית כנסת זה רוצים לעזוב וימנע מהם תורה ה' ירחם עליו ועון חמור בידו וקשה עוון ביטול תורה. ה' יעזור לכם באם לא יקבל דבריך נא לתת לו את מספר הפלאפון שלי ואני אדבר עימו ה' יברך אותך ואת קהילתך אמן.

שאלה:
הרב עדס מחיה המתים אני עוקב אחר הקבוצה של השאלות והתשובות ממש מלבב. הרב השבוע שאל אותי תלמידי מצפת מה אומר הגאון הרב עובדיה בענין, האם מותר לחתום על כרטיס "אדי" לתרומת אברים לאחר מות האדם?
תשובה:
מתוק מדבש. לדעת מרן רבינו עובדיה יוסף זצ"ל, ולדעת רוב הפוסקים, אסור לחתום על כרטיס אד"י
יש עם זה הרבה בעיות הלכתיות.

שאלה:
הרב עדס היקר אני גבאי בית הכנסת באחת מבתי הכנסת בפלורידה ושאלתי
האם רווק יכול לשמש שליח ציבור בבית הכנסת ,או עדיף נשוי?
תשובה:
באופן אקראי רשאים לעלות אדם רווק, באופן קבוע, נכון יותר לבחור אדם נשוי
ואם רווק ולומד תורה ודאי שעדיף מנשוי שאינו לומד תורה. ברכה והצלחה.

שאלה:
הרב עדס שלום עליכם. קוראים לי .... ואני תושבת אחד הישובים בדרום. בעלי לומד בכולל, לצערי היחסים ביננו לא מושלמים. השבוע בעלי הכה אותי. ואנני יכולה להתחבר עימו עזבתי את הבית לבית הורי עם ילדי. השאר נשואים. לא נראה לי שאסלח לו לעולם ואנני מדברת עימו. הוא קורא את ההלכות שלך והייתי רוצה שתגיד איזה הלכה בנושא האם מותר לאדם שלומד תורה או בכלל לכל אדם להרביץ לאישתו?
תשובה:
אכן מוכן בת מלך יקרה. כתבי לבעלך את הנאמר בבית יוסף אבן העזר והרמ"א הקדוש שם נאמר המכה את אישתו יש להחרימו ולנדותו ולהלקותו ולענשו בכל מיני רידוי. ונקרא רשע לפני המקום ברוך הוא. וכותב האר"י שמי שמרים יד אישתו אפילו ראוי שתשרה עליו רוח הקודש, אינה שורה עליו;עד שיפייסה ויעשה על זה תשובה. אני מקוה שבעלך יראה את הדברים ויחזור בתשובה אמן.

שאלה:
הרב עדס שלום רב . יש לי בעיה קטנה.. אני חוזרת בתשובה ברוך ה` וכמובן שלקחתי על עצמי שמירת נגיעה... הבעיה שלפעמים הדודים באים אלינו ומחבקים אותי, מה אעשה?
תשובה:
שלום צדיקה. שימרי ככל האפשר שלא יגעו בך, ומה שאינך יכולה למנוע, אין בך כל חטא.

שאלה:
הרב עדס שלום רב יש לי שתי שאלות אני תושב לונדון חדש. ושמעתי שיעור שמותר לאכול מסטיק בתשעה באב ונראה לי מוזר הדבר?
דבר שני האם מותר לצחצח שניים בתישעה באב?
תשובה:
מתוק וחמוד יהודי קדוש לשאלת המסטיק – אסור ללעוס מסטיק כי יש בו טעם שנבלע, אבל אפשר גומי לעיסה שכבר נלעס מאתמול ופג טעמו, ודינו כבולע רוק שאפשר להתיר. כך פסק מורנו ורבינו הרב יצחק יוסף.
- ובקשר לשאלתך האם מותר לצחצח שיניים? – כן, עם משחה, רק ייזהר לא לבלוע מים. כי אין זה מזון ואין זו דרך אכילה..

שאלה:
הרב עדס שלום. האם מותר לתת לחם שממילא נזרוק אותו משלחן שבת? והאם אפשר להשים את השאריות בפרק הציבורי הסיבה שיש שם ריבוי ציפורים.
תשובה:
מתוק יקר. אוכל שכבר אינו ראוי למאכל אדם, שאריות וכדומה, מותר לתת לבעלי חיים עופות וכו’,ולכן לחם שממילא זורקים אפשר ובלבד שלא יבואו לידי בזיון, ולכן אין לשים את הלחם במקום שבני אדם דורכים אלא באיזו פינה או על גדר. וכמובן לא ברשות הרבים… אין היתר ללכלך את הרחוב בשאריות מזון.
שאלה:
הרב עדס נתתי מכות לאישתי היא אשמה דיברה יותר מידי בלעג ליד הילדים. היא התקשרה למשטרה. וקיבלתי צו הרחקה מהבית. אני יומיים יושן ברכב ורוצה לחזור לבית ולילדים. מה אני יכול לעשות?
תשובה:
שלום לך יקירי ה' ירחם עליך מתוק יקר. כותבים הספרים הקדושים שאדם ניתן לו ידיים מהבורא לתת צדקה. להניח עליהם תפילין לנענע לולב, לתפוס ספרים קדושים וה' עשה לנו טובה על מנת שנזכה בידים קדושות אלה במצוות. ואתה צדיק השתמשת עם הידיים נגד רצון הבורא. נתת מכות לאשתך. אני שואל אותך מתוק האם לא מגיע לך צו הרחקה? הרי על סתם בן אדם אמרו חכמינו הקדושים
בגמרא בסהנדרין נח עמוד ב', המגביע ידו על חברו אף על פי שלא היכהו נקרא רשע. ועוד ליד הילדים צדיק
הילדים האלו עלולים לגדול עם בעיות וטראמות ובפחד נוראי כל ימי חייהם. עם הפרעות נפשיות. לכן צדיק ה' עשה לך טובה גדולה והרחיק אותך מהאשה שהיא השכינה הקדושה. והמצב שלך ממש כמו למעלה. השכינה ממש הרחיקה אותך על מנת שתתבונן ותעשה תשובה מתוק. ובשיחות הר"ן של רבינו נחמן הקדוש הזהיר מאוד מאוד לכבד וליקר את הנשים. לכן צדיק קבל את ההרחקה באהבה גדולה יש לך מספר רב של ימים ולילות להתבודד על המצב ולעשות חשבון נפש לאחר שיגמר התקופה, אתערב למענך ואדבר עם אשתך למענך אבל רק אם תשתנה באמת

קטגוריה: ,