מאז שקנה אברהם את מערת המכפלה, ידוע ביהדות שלמקום קבורתו של צדיק יש משמעות. גם קברו של מרן הרב מרדכי אליהו, בהר המנוחות בירושלים, הוא מקום ייחודי שממשיך לחבר אותנו אל מרן הרב גם לאחר פטירתו. לא מפתיע שאנשים רבים מכל החוגים והעדות מגיעים מדי יום אל הציון, להשתטח על קברו של מרן הרב אליהו, להתפלל ולבקש על עצמם ועל כלל ישראל. גם בשעות המאוחרות של הלילה, ציונו של מרן הרב אליהו זכר צדיק וקדוש לברכה, אינו ריק מאדם ויושבים בו יהודים המעתירים בתפילה ובלימוד בציונו של הצדיק.

על קברו של מרן הרב אליהו עומדת מצבה ייחודית, שכולה תוצרת הארץ; היא נבנתה בחוות "גבעות עולם" שבאיתמר בידי יהודים בלבד. האבנים המרכיבות את המצבה נלקחו מארבע ערי הקודש – ירושלים, צפת, חברון וטבריה – וכן מקבר יוסף בשכם.

כשמגיעים לקברו של מרן הרב אליהו, אי אפשר שלא להבחין ב"שכנו" של הרב – רבי חיים יוסף דוד אזולאי, הלא הוא החיד"א. אף שלמעלה ממאה שנים הפרידו בין השניים, היה ביניהם קשר נפשי עמוק; ראשית – פסיקותיו של מרן הרב אליהו מבוססות בין השאר על פסקי החיד"א, ושנית – מרן הרב אליהו היה זה שעסק בקבורתו של החיד"א. החיד"א נקבר בליוורנו שבאיטליה, ורק בשנת תש"ך, הודות למאמציו של הרב יצחק נסים – הרב הראשי דאז, הובאו עצמותיו לקבורה בארץ. מלאכת הטיפול בעצמות לפני הקבורה הוטלה על מרן הרב אליהו, וסיפורים מופלאים מסופרים על עיסוקו במלאכה זו. זכה מרן הרב אליהו להיקבר על יד החיד"א, וכל מי שפוקד את קברו פוקד גם את מורו הרוחני, בנגלה ובנסתר.

בקרו באתר הרב מרדכי אליהו:
//www.harav.org
מלא וגדוש בדברי תורה והלכה

קטגוריה: ,

תגיות: ,