סיפור שמתפרסם כעת באתר של הרב מרן ומביא
אותו כאן איך עובד אליהו הנביא ?
מה קרה לקצין משטרה הבכיר ששינה את טעמו ברגע שבא לעצור את שמואל בן עטר באמצע שידורים פיראטיים ? • איך מרן בשעת ברית המילה בהיותו כסנדק נותן ברכה שמשנה את כל התמונה • סיפור מפעים

מספר רבי שמואל בן עטר ממקימי הרדיו המיתולוגי "קול האמת" -

הפסוק בספר מלאכי אומר על אליהו הנביא שהוא מצליח לעורר אנשים לתשובה: "הִנֵּה אָנֹכִי שֹׁלֵחַ לָכֶם אֵת אֵלִיָּה הַנָּבִיא לִפְנֵי בּוֹא יוֹם ה' הַגָּדוֹל וְהַנּוֹרָא. וְהֵשִׁיב לֵב אָבוֹת עַל בָּנִים וְלֵב בָּנִים עַל אֲבוֹתָם".

איך הוא עושה את זה? פעם ראיתי את הכוח שלו בפעולה וזה היה פלא לגמרי. קשה להאמין איך זה עובד.

שנים רבות שידרתי שיעורי תורה בתחנת הרדיו "קול האמת". למעשה זו היתה תחנה שהקמתי בעשר אצבעותי. היו לתחנה מאות ואלפי מאזינים, והיא היתה התחנה הפופולארית ביותר בקרב בעלי התשובה. התחנה הזאת היתה מוגדרת כתחנה לא חוקית, אבל בעבור הרב מרדכי אליהו ז"ל היא היתה חוקית לחלוטין. הוא היה נותן אצלנו שיחות, משיב על שאלות ומברך את המאזינים. למעשה הוא החזיק אותנו מבחינה רוחנית, ולכן לא פלא שתמונתו היתה תלויה בכניסה לתחנה.

לימים הכבידו עלינו השלטונות את ידם, ואני נאסרתי בעוון שידור דברי תורה. פלא פלאים היה לי שנאסרתי ביום י"ג באלול, שהוא יום פטירתו וההילולא של מורנו ורבנו בעל הבן איש חי זיע"א, שהייתי עושה לו הילולא כל שנה. השתחררתי ממעצר-בית באותו יום בדיוק. פלא, כי הרב אליהו הוא ממשיך דרכו הרוחנית של הרב בעל הבן איש חי. וכבר הזכרתי את הקשר הרוחני של הרב לתחנה.

המעשה שאני רוצה לספר עליו התרחש בתקופה שבה לא היינו מאוימים במאסר. בכל פעם היו מחפשים אותנו, ואנחנו היינו מחליפים מקום שידור וממשיכים לשדר. כשהם היו מתקרבים אלינו – היו לנו מזהירים שהתריעו בפנינו והיינו מפסיקים לשדר, כך שאף פעם הם לא תפסו אותנו בשעת מעשה. הדבר היחיד שהם יכלו לעשות הוא להחרים את המשדרים, ואנחנו היינו עושים התרמה וקונים משדרים אחרים.

פעם שידרנו ממרכז ירושלים, בדירה ששכנה מול "מחנה יהודה", מעל חנות הספרים של סאלם. השוטרים הכינו לנו מארב מתוכנן היטב ביחד עם פקחים של משרד התקשורת, ופרצו לאולפן באמצע השידור. לא הספקנו לעצור את השידור, והנה אני רואה עשרה שוטרים נמצאים באולפן ביחד עם המפקד שלהם. "אתה בידיים שלי. תפסנו אותך על חם!" בישר לי המפקד. "הפעם לא תוכל להתחמק מאתנו".

ניסיתי להפעיל את כל הקשרים הפוליטיים שהיו לי, אבל כולם אמרו לי שאם תפסו אותי בשעת מעשה, אין סיכוי. המפקד עמד שם בנחת ואמר לי: "תנסה כל מה שאתה יכול. מספיק פעמים ברחת לי מבין הידיים, הפעם לא תוכל להתחמק. הפעם אתה בידיים שלי".

הצבעתי על התמונה של הרב מרדכי אליהו זצ"ל, ואמרתי למפקד שלהם: "אתה רואה את הרב אליהו? אני משדר את דברי התורה שלו פעמיים בשבוע. איך אתה רוצה להפסיק את דברי התורה האלה? הרב לא מרשה לך לעצור את השידורים". הוא אמר לי בלגלוג: "הרב יגיד לי מה לעשות?"

מייד כשהוא סיים את דבריו נכנס לאולפן סאלם, בעל חנות הספרים שהיתה מתחתינו, ואמר לי: "הרב אליהו סנדק בברית מילה כאן לידינו, תעכב אותם קצת, אני רץ אליו לבקש ברכה בשבילך". הוא רץ לברית, ואני המשכתי להתעכב עם השוטרים שהחלו להיות קצרי רוח. "הפעם לא ניקח רק את המשדרים, הפעם תפסנו אותך על חם, ניקח גם אותך למעצר".

מרן הרב משמש סנדק בברית מילה

קטגוריה: