תיעוד מהאווירה כעת במירון - צילום: אברהם צמח - סוכנות הידיעות "חדשות 24" - קרדיט חובה!!

במרכז הארצי לפיתוח המקומות הקדושים, בארגון איחוד הצלה, זק"א, ארגון חסדי שבתאי, משטרת ישראל, ובהכנסת האורחים אור הרשב"י ממשיכים בהיערכות לקראת הגעת הרבבות בשבוע הבא להילולת הרשב"י בהר מירון לרגל ל"ג בעומר תשע"ו - 2016.

במוסדות אור הרשב"י נערכים גם השנה לחלוקת אוכל ושתייה חינם לרבבות העולים לציונו הקדוש של הרשב"י במירון בימי ל"ג בעומר. בסמוך לקבר הרשב"י הוקמו אוהלי ענק לגברים ולנשים עם כ-1500 מקומות ישיבה בתחלופה סביב השעון.

כבכל שנה יפעיל ארגון זק"א מוקד ייחודי לאיתור נעדרים וילדים אובדים. המוקד בשיתוף פעולה עם משטרת ישראל, וארגון 'חסדי שבתאי', יפעל בכל ימי ל"ג בעומר ויסייע להמוני המתפללים לאתר את ילדיהם שאבדו. בחיוג ישיר מכל טלפון למספר: 1220. המוקד ימוקם במרכז מעלה ההר סמוך למוסדות 'חסד לאברהם – סקולען'.

מדוברות זק"א נמסר: מדובר ברעיון יצירתי שהוכח כמוצלח ביותר באיתור ילדים אובדים ובהקניית שקט להורים, מרהיב היה לראות בשנה שעברה את ילדי החלאקה על כתפי אבותיהם כשעל ידיהם צמודים "תגי הזיהוי". במשטרת ישראל יודעים לברך ולהעריך את היוזמה המבורכת והרעיון היצירתי של ארגון זק"א כשבכך מופחת הנטל מעל כתפיה העמוסות של המשטרה במסגרת "מבצע מירון".

כמו כן בסמוך לאוהלי הענק של 'הכנסת האורחים' הוקמו ע"י מוסדות אוהל הרשב"י אוהלי 'שטיבלאך' ממוזגים שיתנו מענה רוחני עם תפילות סביב השעון, ושיעורי תורה במהלך ל"ג בעומר ע"י משפיעים ורבנים, היות והשנה ל"ג בעומר חל ביום חמישי הוקם אוהל נוסף שישמש ל'קריאת התורה' ברצף לכל המעוניינים.

ממוסדות אור הרשב"י נמסר: "עקב הצפי למזג אוויר חם הותקנו מזגני ענק באוהלי הענק של הכנסת האורחים של מוסדות 'אור הרשבי' שינעימו את השהות של הרבבות באוהלים, והיות והשנה חל ל”ג בעומר ביום חמישי יש צפי לעלייה בהגעת האורחים והמתפללים שחלקם ישהו במירון גם במהלך השבת לאחר ל"ג בעומר".

מדוברות איחוד הצלה נמסר: "כמידי שנה מאות רופאים פרמדיקים וחובשים מכל רחבי הארץ המתנדבים בארגון 'איחוד הצלה' יטלו חלק במערך האבטחה והסיוע הרפואי לרבבות העולים למירון. במקום יוקם חפ"ק מרכזי המצויד במיטב האמצעים הטכנולוגיים לניהול מבצעים מורכבים, ימוקמו נקודות ההזנקה עם צוותי רפואה ורכבי שטח מיוחדים לפעילות בהר מירון ובחורשות הסמוכות לעת הצורך. המתנדבים יפעלו בצוותים ע"פ חלוקה למשמרות מסודרות בפריסה רחבה בכל המתחמים השונים בהר מירון".

יוסי זיליקוביץ, יו"ר ארגון "חסדי שבתאי" מסר: "במהלך ל"ג בעומר גם השנה נפעיל את שירות הקלנועיות של חסדי שבתאי להעלאת קשישים ובעלי מוגבלויות במעלה ההר לציונו של השרב"י, כמו כן הרחבנו את מוקד התרופות, השלמנו מלאי של מאות של כדורי אקמול ומשככי כאבים. נעשה את המקסימום ואת המיטב למען באי ציון הרשב"י גם בימי ל"ג בעומר, עד כה קיבלנו עשרות פניות לסייע בכיסאות גלגלים, והליכונים לעולים למירון".

תיעוד מהאווירה כעת במירון - צילום: אברהם צמח - סוכנות הידיעות "חדשות 24

קטגוריה: