קיבלנו בפרטי שווה קריאה!
רציתי לשתף אותך במשהו שגיסו של חבר שלי רשם למשפחתו...יש לציין שההתחזקות שלו החלה משמיעת הדסקים של הרב והעימות עם הכומר.ו הוא אדם מאוד חכם ומלומד יש לציין.
שלום למשפחתי היקרה.
1. אבקש לשתף אתכם בעניין אישי שעבר עלי בחודשים האחרונים.
(אשתדל לקצר בדברים וממילא לא אספר הכל, אלה רק עיקרי הדברים ובקליפת אגוז).
2. לפני כחודשיים ביקשתי מחבר דתי ויקר לבדוק לי התפילין.
(הבנתי לאחר בדיקה מעמיקה והוכחות רבות שלא כאן המקום לפרטן כי יש בורא עולם והוא שנתן את התורה הקדושה מפיו למשה במעמד הר סיני ושם בתורה הקדושה מצויי 4 פעמים הציווי מדאוריתא להניח תפילין כחלק משלוש הבריתות בין האדם לבוראו ואלה הם: שבת, ברית ותפילין. רשי תיבותיהן "ש.ב.ת")
3. חברי התנצל כשהודיעני כי התפילין מוכנות משום שהבדיקה ארכה כחודש וחצי וכשהגיע אלי הביתה ללמדני על הלכות הנחת התפילין אמר לי כך: "דע לך שקדושה (תפילין) מתנגשת בטומאה הקיימת בבית".
ביקשתי שיסביר דבריו להדיוט כמוני ולאחר שהקשתי עליו אמר לי בצניעות ובענווה כי 3 פסלים הממוקמים בשני מקומות שונים בסלון הבית ואשר לא זזו ממקומם ב 7 שנים מאז ניכנסנו לבית (ויודגש כי היו לי בבית גם פסלוני נגנים שלגביהם לא העיר חברי) וכן הפאזל בגדול התלוי בסלוני (כ4 מטר אורכו ובו תמונת ה' בבריאת האדם כשהוא עירום - של מיכלאנג'לו) נראים לו טמאים משום האיסור "לא תעשה לך פסל וכל תמונה".
4. למחרת בבוקר, הנחתי תפילין בפעם הראשונה ויצאתי לקניות לבדי, כשחזרתי הבחנתי מיד כי 3 הפסלים עליהם הצביע יועד פשוט הוזזו ממקומם על ידי אישתי שסידרה הבית ולשאלתי ענתה שחשה ברצון לשנות האוירה בבית (ולא היתה מודעת כלל לדברי שיחתי עם יועד בערב שלפני!)
5. התקשרתי מיד לחברי וסיפרתי לו על המקרה וביקשתי פרשנותו, חברי צחק ואמר לי שהדברים כלל אינם מיקריים ואף ברורים לו והזכיר לי את דבריו מפגישתינו "קדושה מתנגשת עם טומאה!" וייתכן שכעבור 7 שנים ביקשה הטומאה שבהם לזוז ממקומם בשל אי הנוחות מקדושת התפילין שהוכנסה לבית!
חברי נזכר כי ייתכן והאיחור המוזר במועד סידור התפילין גם כן אינו מיקרי משום שפרשת השבוע בבואו אלי היתה פרשת "יתרו" שם מוזכרים עשרת הדיברות! והפנה אותי לקריאה מעמיקה של הדיבר השני הקשור בדיוק לאיסור עשיית פסל ותמונה:
לֹא-יִהְיֶה לְךָ אֱלֹהִים אֲחֵרִים, עַל-פָּנָי. לֹא-תַעֲשֶׂה לְךָ פֶסֶל, וְכָל-תְּמוּנָה, אֲשֶׁר בַּשָּׁמַיִם מִמַּעַל, וַאֲשֶׁר בָּאָרֶץ מִתָּחַת--וַאֲשֶׁר בַּמַּיִם, מִתַּחַת לָאָרֶץ. לֹא-תִשְׁתַּחֲוֶה לָהֶם, וְלֹא תָעָבְדֵם: כִּי אָנֹכִי יְהוָה אֱלֹהֶיךָ, אֵל קַנָּא--פֹּקֵד עֲו‍ֹן אָבֹת עַל-בָּנִים עַל-שִׁלֵּשִׁים וְעַל-רִבֵּעִים, לְשֹׂנְאָי. וְעֹשֶׂה חֶסֶד, לַאֲלָפִים--לְאֹהֲבַי, וּלְשֹׁמְרֵי מִצְו‍ֹתָי.
אז הבנתי שהדיבר הזה מיוחד וחמור מאוד!!!
1. משום שעליו נאמר שהחוטא בו צפוי לשלם על עוונו דרך ילדיו וצאצאיו!
2. הבנתי שהפאזל חמור שבעתיים מהפסלים משום הכתוב "לא תעשה לך..." והרי את הפאזל "עשיתי" בעצמי במשך כשנה שלמה, שלא כמו הפסלים שאותם רק קנינו בלבד.
למי שהדברים מעניינים, אפנה אתכם לפרשיית התפילין הרביעית שם מוזכר האיסור שבדיבר השני כאמור!
היום בבוקר הורדתי את הפאזל מהקיר לאחר 15 שנה, ונסעתי עם החבר לשרוף אותו עד אפר ולהשליכו לים בחוף פלמחים!
שמתי לשתף אתכם במעט שעבר עלי, "זר לא יבין זאת!"
שולח לכם את תמונת האש שאחזה בפאזל...
שלכם שלם יותר, רפי מזרחי.

קטגוריה: