שאלה: כשקראתי את הסיפור של איבגי התברר לי שאנחנו חיים בעולם חסר צניעות ומלא ביצר הרע! וזה ממש כואב... האם אני צריכה להתייחס לכאב הזה? לנסות לתקן את העולם?
תשובה: כולנו צריכים להתייחס לכאב הזה. חוסר צניעות הוא אסון שמביא לכאב לב ענק שנמשך עשרות שנים. . חוסר צניעות מביא לטומאה. תראי מה קרה בפרשת השחקן איבגי.
עכשיו כל החברים וחברות שלו אומרים כי זאת לא הייתה רק אשה אחת או עשר נשים. כל אשה שלא נכנעה לו – הועפה מהתפקיד שלה על ידו וגם על ידי כל צוותי התאטרון שעבדו איתו. לא אחת ולא שתים. תחשבי כמה נשים מסכנות הועפו וכמה נשים מסכנות ויתרו לו ומכרו לו את היקר מכל על מנת להיות שחקניות בתאטרון.
מסתבר שעולם התרבות שמתהדר בנוצות של "זכויות אדם" לא כולל בתוכה את זכויות ה'אשה' על גופה וכבודה. בשבילם היא כנראה לא בן אדם שראוי לכבוד.
אנחנו צריכים לבנות עולם הפוך מעולם התרבות הקלוקל הזה. לא רק למנוע קלקולים אצלנו, אלא למנוע אפשרות לקלקולים, גם אצלנו וגם בסביבתנו כי לצערינו קלקולים מסוג זה היו גם במחנה שלנו. אנחנו צריכים להקיא מתוכנו כל איש קלוקל כמו איבגי. לא לתת לו חסות לפעול עשרות שנים כמו שנתנו לו בכל תאטרון שבו הוא עבד. ועבד בהרבה.
כל מי שנמצא סביבנו צריך להבין שאם הוא יעשה מעשה כזה הוא לא יקבל מאיתנו שום גיבוי. הוא יעוף אפילו אם הוא יהיה השחקן הכי חשוב החבר הכי חשוב או הרב הכי חשוב.
מצד שני, אנחנו צריכים לחיות בצניעות מתוך שמחה. צניעות מתוך אהבת אדם אמיתית. צניעות עם הרבה אור והרבה כבוד. צניעות עם רגישות לכל כאב לכל אדם סביבינו. וכן, גם לפעמים צריך להציל עשוק מיד עושקו.

קטגוריה: ,

תגיות: , ,