עצומה בריטית: "לעצור את נתניהו"

טוביה אריאל

למעלה משלושים אלף בריטים חתמו על עצומה הקוראת לפרלמנט הבריטי לעצור את נתניהו כשיגיע לביקורו הקרוב בלונדון בעוון פשעי מלחמה
"ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו אמור להגיע בקרוב ללונדון. על פי החוק הבינלאומי הוא צריך להיעצר בעוון פשעי מלחמה עם הגעתו לבירת הממלכה הבריטית. נתניהו אחראי לטבח של למעלה מ -2,000 אזרחים בשנת 2014".

זו לשון העצומה שפורסמה בימים האחרונים באתר הפרלמנט הבריטי, תחת הכותרת "לעצור את בנימין נתניהו על פשעי מלחמה". על העצומה חתומים למעלה משלושים אלף איש, ועל פי החוק הבריטי אם תגיע העצומה למאה אלף חתימות, יאלץ הפרלמנט, שעד היום סרב להתייחס לנושא, לדון בעניין.

ביקורו של נתניהו עתיד להתקיים בשבועות הקרובים אך מועד סגירת העצומה נקבע לזמו מאוחר ממועד חזרתו של נתניהו לישראל, כנראה שלא מפריע ליוזמי העצומה שמעצרו של נתניהו יתבצע רק בביקור הבא.

משיתופים בפייסבוק של בריטים, אפשר לראות הרבה מאוד תגובות חמות ואוהדות לנתניהו ולישראל, והרבה גינויים כנגד הצד הערבי ברצועת עזה, מה שמצביע על רבים שלא הושפעו מהפרסומים כנגד ישראל.

כאמור אם תגיע העצומה למאה אלף חתימות יאלץ הפרלמנט הבריטי לדון בבקשה אלא שעדיין יש לזכור שלנתניהו ישנה חסינות דיפלומטית ועל פי החוק הבינלאומי לא ניתן לעוצרו.

כזכור, זו לא הפעם הראשונה בה מנסים לעצור ישראלים בחו"ל בעוון פשעי מלחמה. בעבר הגישו ארגונים "פלסטיניים" בקשות למעצרם של קציני צה"ל ובכירים בממשלה לשעבר שכבר אינם זכאים לחסינות, ביניהם שרת החוץ לשעבר ציפי לבני, ושרי הביטחון לשעבר אהוד ברק ושאול מופז.

באדיבות הקול היהודי

קטגוריה: