המהפכה הכתומה הגיעה לבית שמש: אחרי דרך ארוכה של ממונה אגף שפ"ע הרב שמעון גולדברג יחד עם תאגיד המחזור "תמיר" שלא חסכו מאמץ להביא את הבשורה לעיר, החלו השבוע להציב פחים מיוחדים ברחבי העיר בצבע כתום המיועדים למחזור פסולת אריזות המופרדת מהאשפה הביתית הרגילה. עד עתה קיימים פחים למחזור לנייר וזכוכית. פחים בצבע הכחול המיועדים לנייר ופחים בצבע סגול המיועדים למחזור אריזות זכוכית. מעתה לצדם ולצד הפחים הירוקים של פסולת שאינה ניתנת למחזור יעמוד הפח החדש בצבע הכתום שיועד למחזור כל אריזות שאינם זכוכית או נייר דוגמת קופסאות שימורים, קופסאות העוגות והסלטים וכן מארזי תחליפי החלב השונים וכל הדומים להם.
הצבת הפחים הכתומים בבית שמש החלה השבוע ותסתיים במהלך החודש הקרוב בכל חלקי העיר. מוביל היוזמה, חבר מועצת העיר וממונה אגף שפ"ע הרב שמעון גולדברג אומר כי "בתוספת של מקסימום עוד חצי דקה לכל תושב, נחיה כולנו בעיר נקיה יפה וסביבתית שכיף לכולם לגור בה".
הפרדת האשפה הזאת וכפי שהיא כבר שנים רבות בסטנדרטים הבינלאומיים הוכיחה כי מעבר להפחתת הזיהום ומאיכות סביבה נקייה ובטוחה יותר, היא חוסכת כסף רב לתקציב התברואה ברשויות המקומיות. בעיר בית שמש מוציאה העירייה כ-23 מיליון שקל בשנה רק על פינוי האשפה. "ככל שהתושבים יפנימו את הרעיון ויפרידו פסולת בין מכלי האשפה הכתומים לירוקים נוכל להעביר את התקציבים שהיו מיועדים לפינוי אשפה לטובת שיפור פני העיר, שיפור הניקיון ושיפוץ ובנייה של גינות חדשות ונוספות בעיר", מבטיח גולדברג.
למעשה מציין גולדברג כי "יש במעשי הפרדת הפסולת בתרומה למחזור ובמודעות לאיכות הסביבה - מימד גדול של קידוש ה' כשהציבור החרדי מאמץ רעיונות אלו ומקדשים את החיים בשמירת הגוף והנפש".
ראש העיר הרב משה אבוטבול בירך את ממונה האגף שמעון גולדברג ואת ראשי תאגיד המחזור 'תמיר', ואמר "בית שמש רק תרוויח ממהלך שכזה. מכיר וסומך על תושבי העיר שמכירים בחשיבות העניין וביחד ובשיתוף פעולה נהפוך את בית שמש לדוגמה ומופת של עיר ממחזרת ונקייה".

קטגוריה:

תגיות: ,