לנוכח קהל ההמונים הדומע, שליווה למנוחות את הראשון לציון הגאון רבי מרדכי אליהו זצ"ל, הציג ראש לשכתו הנאמן, הרב שמואל זעפרני, פתק שנמצא לאחר פטירתו. בפתק הייתה כתובה תפילה אישית שחיבר הרב אליהו. "הרב סיפר לי כי כשנבחר לדיין הצעיר ביותר בבית-הדין בבאר-שבע, חיבר תפילה להצלחה במלאכת הקודש", מספר לנו השבוע הרב זעפרני. "הדיינים ראו אותו מתפלל בכל בוקר מתוך פתק קטן, ולא ידעו מה כתוב שם".

הפתק נמצא בתוך ארנקו של הרב. "במילות התפילה שכתב אפשר לראות את דמותו של הרב", מטעים הרב זעפרני וקולו נשנק. כמה טבעי שמי שעמד לצד הרב יותר מעשרים שנה נבחר להקריא את הפתק המיוחד.

חוויה שנצרבה

על כניסתו לתפקיד ראש לשכתו של הרב הוא מספר: "המפקד שלי בקורס רבנים צבאיים היה בנו של הרב אליהו, הרב שלמה. אני קיבלתי אות חניך מצטיין בקורס. לאחר מכן שימשתי ר"מ בישיבה תיכונית. הרב שלמה פנה אליי ואמר שמחפשים ראש לשכה לאביו. באתי אל הרב אליהו וישבתי איתו שלוש שעות רצופות.

"עברו מאז שנים רבות והייתי עם הרב אין-ספור שעות, אך המפגש ההוא חרוט בליבי. אני זוכר שאמרתי לעצמי אחרי הפגישה, כי גם אם לא אבחֵר, דיי לי באותה חוויה. לשמחתי, הרב בחר בי. בדרך כלל, כשעובדים יום-יום עם אדם, מערכת היחסים נעשית פתוחה יותר ויראת הכבוד פוחתת. אבל אני התרגשתי מדי יום ביומו מחדש. בכל יום ויום הרגשתי כאילו אני נכנס אליו בפעם הראשונה".

ביקור בלתי-נשכח

הרב זעפרני ליווה את הרב אליהו גם בפגישותיו עם גדולי-ישראל, ובכלל זה בפגישותיו עם הרבי מליובאוויטש. "קשה לתאר את הקשר החזק בין השניים", הוא אומר. "הרגשת שאלה שתי נשמות שאולי יש להן שורש אחד למעלה. היה אפשר לראות זאת במפגשים ביניהם, במבט עיניהם, בחיבור העמוק שביניהם. הרבי מביא מדרש, הרב אליהו מוסיף חידושים ולהפך. הרבה דברים שמעתי מהרב אליהו על הרבי, אבל משפט אחד בלתי-נשכח: 'לאו בר-אנוש הוא'. בכל פעם שהרב אליהו נסע לניו-יורק, התחנה הראשונה הייתה ציונו הקדוש של הרבי".

הרב אליהו אימץ את יהונתן פולארד, הכלוא בארה"ב. "זה פן לא-ידוע כל-כך", אומר הרב זעפרני. "הרב ביקר אצלו כעשר פעמים. היו שנים שאיש לא הורשה לבקרו. הרב היה היחיד. במהלך ה'שבעה' התקשר פולארד לבית המשפחה ואמר בבכי שהוא חש כאילו איבד את אביו".

ממשיך את מורשתו

בשנתיים האחרונות, כשמצבו הבריאותי של הרב הידרדר, הוסיף הרב זעפרני לעמוד לצידו. "גם לאחר מחלתו התאמץ הרב למסור שיעורים ולהפיץ את התורה", הוא אומר. "הוא גם פעל רבות ממיטת חוליו. ראינו ניסים גדולים. אחד הרופאים, אדם לא-דתי, אמר שאין אלה 'ניסים רפואיים', אלא 'ניסים אלוקיים', כי ברפואה אין ניסים כאלה".

משפחת הרב אליהו החליטה להמשיך את מורשתו המופלאה של הרב. גם הרב זעפרני מאמין שעבודתו עם הרב לא פסקה. "אני מקבל פניות רבות מתלמידיו ברחבי הארץ והעולם לבוא ולמסור שיעורים מתורתו, ואני חש חובה לעשות זאת".

באדיבות חבד

ביום כ"ה בסיוון בשעה 18:30
בהר המנוחות בירושלים
יחול יום ההילולא של מרן הרב,
זהו הזמן הטוב ביותר לבוא ולעלות אל הציון הקדוש,
להשתטח על קברו של אביהם של ישראל, ולבקש
ממנו כי יעמוד בתפלה לפני בורא עולם.

אין ספק כי כמו שבחייו מסר את נפשו, באהבה
ובמסירות אין קץ וחולל ניסים למען עם ישראל,
וודאי וודאי כי אחר הסתלקותו של צדיק,
כשנשמתו הטמירה שוכנת תחת כסא הכבוד,
כוחו גדול יותר, וכי יתחנן לפני בורא עולם שישמע
ויקבל את בקשותינו ותחינותינ

קטגוריה:

תגיות:

הזמנה של מצווה לכבוד 'אור החיים' הקדוש זיע"א!