חז"ל מתארים את רבי שמעון בר יוחאי בתואר "מלומד בניסים". ואכן במשך כל הדורות מליוני אנשים נושעו –ברוחניות ובגשמיות- בזכות רשב"י: או בזכות שהתפללו על ציונו הקדוש, או בזכות שעשו איזה דבר לכבודו (הדלקת נר, עריכת סעודה וכדומה). כמה עקרות נפקדו בזכות רבי שמעון! כמה חולים נתרפאו בזכות רבי שמעון! כמה בחורים ובחורות מצאו את זווגם בזכות רבי שמעון! כמה חזרו בתשובה בזכות רבי שמעון!

זכותו של רשב"י גדולה במיוחד ל"פקידת עקרות", רבים רבים שלא זכו שנים רבות לזרע של קיימא התפללו על ציונו הקדוש במירון, והבטיחו שכאשר ייזכו לבן זכר יקראו את שמו "שמעון" על שם הצדיק, ו/או יביאו את בנם בגיל שלוש למירון לערוך לו שם את התספורת הראשונה (חלאק'ה), ואכן זכו בתוך זמן קצר לחבוק בן.

סגולה מיוחדת –בדוקה ומנוסה- לזכות בזרע של קיימא נקראת "ח"י רוטל משקה". לאחר עיון מעמיק בספרים (טעמי המנהגים עמוד רסג, לוח דבר בעתו תשסז, טל ירושלים) אנו מגישים לפניכם את הדרך הנכונה לקיימה:

1) אחד מההורים נודר בל"ג בעומר על ציונו של רשב"י שכאשר ייזכו לזרע של קיימא יחלקו לכבוד רשב"י 54 ליטר משקה. אפשר גם לשלוח שליח למירון בל"ג בעומר שיידור בשם ההורים את הנדר הנ"ל.

2) לאחר שנושעו וזכו לזרע של קיימא מחלקים 54 ליטר משקה, או במקום מגוריהם או במירון בל"ג בעומר במעמד החלאק'ה - הכל תלוי בנוסח הנדר שקיבלו על עצמם.

כתב רבי יהודה ליב בורנשטיין בספרו "טל ירושלים": "והנה בהשמחה זו [במירון בל"ג בעומר] ראיתי בעיני שהיו שני אנשים שהיו להם משקה הרבה, והיו מבקשים לכל איש שישתה משקה שלהם, ושאלתי: "מה זה?" וסיפרו לי שאחד הביא קטן שלו על שמחת התגלחת, והוא לא היו לו ילדים ארבעה עשר שנים. ופעם אחת היו בל"ג בעומר ובתוך השמחה ענה בקול גדול: "אני נודר שמונה עשר ראטי'ל משקה על שמחת רשב"י, שיעזור לי ה' בזו השנה בן זכר", וענו כל העם בקול "אמן". בשנה זו נתעברה זוגתו וילדה לו בן, וכעת הגיע זמן התגלחת ושילם נדרו כאשר נדר. ואיש השני לא היו לו ילדים עשר שנים ענה אחריו כנ"ל ועזר לו ה' גם כן, שמעתי מפיהם בעצמם".

שָׁלוֹם עָלֶיך אֲדוֹנִי הַצַּדִּיק, שָׁלוֹם לך ושָׁלוֹם עַל מִשְׁכָּבְךָ, שָׁלוֹם עַל נַפְשָׁךְ הַקּדוֹשָׁה והַטּהוֹרָה. אַשְׁרֶיךָ שֶׁזָּכִיתָ לָלֶכֶת בּדַרְכֵּי יוֹצרְךָ וּלְעבְדוֹ וּלְיִרְאָה אוֹתוֹ, ועָשִׂיתָ מִצְוֹת וּמַעֲשִׂים טוֹבִים, עַל כֵּן גָּדוֹל שָׂכְרךָ, והַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא יָחִישׁ תּחִיָּתְךָ וִימַהֵר עֲמִידָתְךָ, ונִזְכֶּה ונִחְיֶה לִרְאוֹת פָּנֶיךָ הַמְאִירִים וּמַזְהִירִים כּזֹהַר הָרָקִיעַ, וּזְכוּתךָ יַעֲמֹד לָנוֹ ותוֹרָתְךָ מָגֶן בַּעֲדֵנוּ, ותִהְיֶה נִשְׁמָתְךָ צרוֹרָה בִּצְרוֹר הַחַיִּים והַשָׁלוֹם אֶת ה' אֱלֹקִים: יַעַלְזוֹ חֲסִידִים בּכָבוֹד ירַנּנוּ עַל מִשְׁכּבוֹתָם: רַנּנוּ צַדִּיקִים בַּה' לַיְשָרִים נָאוָה תּהִילָּה אוֹר זָרוּעַ לַצַּדִּיק וּלְיִשְׁרֵי לֵב שִׂמְחָה:

אָנָּא ה', אָבִינוּ מַלְכֵּנוּ, אָבִינוּ אַב הַרְחֲמָן, עֲשֵׂה למַעַן שִׁמְךָ הָגָּדוֹל, וּלְמַעַן זכוּת אַבְרָהָם יִצְחָק ויַעֲקֹב וּמשֶׁה ואַהֲרֹן ויוֹסֵף ודָוִד וּפִנְחָס וּשְׁלֹמֹה, וּלְמַעַן זכוּת כּל הַצַּדִּיקִים והַחֲסִידִים, וּלְמַעַן זכוּת רבי שמעון בר יוחאי ורבי אלעזר בנו, ותָחוּס ותַחֲמֹל וּתְרַחֵם עָלַי ועַל כּל בֵּית יִשׂרָאֵל, וּתְחַיֵּנוּ חַיִּים אֲרֻכִּים טוֹבִים וּמְתֻקָּנִים, ותִפְרשׁ עָלֵינוּ סֻכַּת שׁלוֹמֶךָ, ותַקּנֵנוּ בּעֵצָה טוֹבָה מִלּפָנֶיךָ, וּתְמַלֵּא יָדֵינוּ מִבִּרְכוֹתֶיךָ, וּמְעשֶׁר מַתּנוֹת יָדֶיךָ, ותוֹרֵנוּ הַדֶּרֶךְ הַטּוֹב אֲשֶׁר נֵלֵךְ בּוֹ והַמַּעֲשֶׂה אֲשֶׁר נַעֲשֶׂה:
(מלשון חכמים לרבי יוסף חיים זיע"א. ויוסיף תפילה על הכלל ועל הפרט לפני בורא עולם בזכות הצדיק).

וסגולה שתתקבל תפילתו יאמר "הריני מפריש סכום כסף זה לזכות רבי שמעון בר יוחאי זיע"א. והריני מקבל על עצמי בלי נדר להתחזק בעבודת ה' יתברך ובמיוחד הריני מקבל על עצמי: (ויאמר אחד מאלו או דבר אחר שיקבל על עצמו):

למעוניינם למסור שמות מוקד הישועות

קטגוריה:

תגיות: