שר החוץ ליברמן פרסם היום הודעתי שישראל ביתנו לא תהיה חלק מהממשלה שמוקמת בימים אלו. החלטנו כך משום שבחרנו בעקרונות וויתרנו על הכיסאות.
הממשלה שעתידה לקום היא לא ממשלה של המחנה הלאומי אלא ממשלה שהיא התגלמות האופורטוניזם. היא לא תמגר את שלטון החמאס, לא תחוקק את חוק הלאום, לא תחוקק את פסקת ההתגברות של הכנסת על בית המשפט העליון ותמשיך להעביר כסף לפלסטינים בניגוד להבטחות רה״מ בבחירות.
גם בנושאים אחרים נעשו דברים המנוגדים למה ש״ישראל ביתנו״ מאמינה בהם, כמו בענין חוק המשילות, שהדיו מחקיקתו עוד לא התייבש וכבר מגדילים את מספר השרים וסגני השרים לכמות בלתי מוגבלת וגם ההסכמים שנחתמו עם יהדות התורה שיובילו לביטול רפורמות גדולות שבוצעו בממשלה הקודמת בענין ההקלה על הגיור וגיוס חרדים לצה״ל.
אצלנו ״מילה זו מילה״ זו לא רק סיסמה אלא דרך חיים ואנו נמשיך לדבוק בדברים שאנו מאמינים בהם ולהילחם למענם גם מהאופוזיציה.
איזו ממשלה הולכת לקום כאן:
תובתו של שוקטור בן ארי: מה הדבק שהולך להדביק 61 חכי״ם?
איזה סיכוי יש לקואליציה כזו לשרוד בדיוני וועדות הכנסת, כשהניגוד והמתחים בתוך הקואליציה הצרה, הם עצומים?
(מהיכרות עם המערכת: האופוזיציה תכה את הקואליציה שוב ושוב בוועדות הכנסת ותשתק את עבודת הממשלה)
רק אני מריח ששוב הולכים לבחירות?
מה אתם אומרים?
ועוד שאלת תם:
מה הולך להיות ימני בממשלה הזאת, אם מראש ויתרו על ריסון בגצ, אף מילה על בניה בירושלים ... חוק ההסדרה, דוח אדמונד לוי חוק הלאום ...?

ויאיר לפיד טוען כך היום מתחילה לפעול הכנסת החדשה. זה היה אמור להיות יום חגיגי ומלא תקווה, אבל זה לא. לא עם ההסכמים הקואליציוניים האלה. כי החל מהשבוע הבא ישראל הולכת אחורה.
הליכוד ונתניהו קיבלו בבחירות האחרונות את המנדט לנהל את המדינה. איש אינו כופר בזה. אבל בשביל להיות ראש הממשלה של כולם, נתניהו צריך גם להתנהג ככה. זה לא מה שהוא עושה. במקום זה הוא נכנע ללחצים של מפלגות סקטוריאליות קטנות. במקום להשתמש בכספי המיסים שלנו לבטחון, ולחינוך ולבריאות ורווחה, הוא משתמש בהם לשוחד פוליטי.
שנה אחת לקח לראש הממשלה להחליף אידיאולוגיה. לפני שנה הוא הצביע לא פעם אחת, ארבע פעמים - פעם בממשלה, שלוש פעמים בכנסת - בעד הקטנת מספר השרים ל- 18. הוא הצביע בעד השיוויון בנטל. הוא הצביע בעד היציאה לעבודה של החרדים. הוא הצביע בעד, בוגי הצביע בעד, בנט הצביע בעד – ועכשיו הכל מתהפך וכולם אומרים "ככה זה בפוליטיקה". זה לא ככה בפוליטיקה, זה ככה רק אם אין לך שום עקרונות.
כשראש הממשלה מבטל את לימודי הליב"ה וגוזל מהילדים החרדים את האפשרות ללמוד מתמטיקה ואנגלית. כשהוא עוצר את התהליך המבורך של יציאה לעבודה בחברה החרדית ונותן מיליארדים למפלגות סקטוריאליות - רק ההסכם הקואליציוני של יהדות התורה יעלה 4.5 מיליארד שקל – שוב אומרים לנו, "ככה זה הפוליטיקה." מי אמר?! אתם יודעים כמה עלה בממשלה הקודמת ההסכם הקואליציוני של "יש עתיד"? אפס! אגורה לא לקחנו.
למה? כי זה כסף של אזרחי ישראל והפוליטיקה לא חייבת להיות ככה. ראש הממשלה מוכר את המדינה ומגיש לכולנו את החשבון.
אנחנו נהיה אופוזיציה אחראית, כשהממשלה תעשה צעדים נכונים, נתמוך בה, אבל אנחנו לא נשתוק מול הנסיון למכור את המדינה. אנחנו נלחם פה, בבניין הזה, ובבית המשפט, ונפגין ברחובות, כי אסור לתת למדינה ללכת אחורה.

קטגוריה:

תגיות: , ,