הבוקר הכריזה שרת המשפטים וראש צוות המשא ומתן עם הפלשתינים ציפי לבני כי היא מעדיפה את מפלגת העבודה על "הבית היהודי" בממשלה כי איתה תהיה תמיכה פוליטית רחבה יותר בתהליך השלום. לדבריה, חברי הבית היהודי מתנגדים לרעיון שתי מדינות לשתי עמים, "כך אי אפשר להתקדם להתקדמות במשא ומתן" אמרה.

בדיוק היום בערב לרגל עשרים שנה להסכם אוסלו כתב השר בנט בעמוד הפייסבוק שלו "האמת היא שרעיון המדינה הפלסטינית בתוך ארץ ישראל מת. הרעיון שמרבית אזרחי ישראל נתנו לו צ'אנס בשנות ה-90 הוכח כמכונת מוות".

לבני מנסה לגבש בימים אלו הסכם שיכלול נסיגה מיהודה ושומרון, בדבריה התייחסה לבני לדבריו של שר השיכון, אורי אריאל,כי יחדש את הבניה בירושלים וביהודה ושומרון, ואמרה כי דברים אלו מקשים על המשך השיחות עם הפלסטינים ופוגעים בתהליך השלום.

"לכל האמת" נודע כי המערכת הפוליטית תשנה את פניה יחד עם התקדמות המשא ומתן, על פי ההערכות העדכניות תתכן תפנית בפניה של הממשלה לאחר החגים. שמועות מדברות כי ראש הממשלה מתכנן להכניס את ש"ס לממשלה, על פי הדיווחים מהלכים בתחום הזה שבהם מעורבים ליברמן ודרעי מתרוצצים בימים אלו.

נראה כי הממשלה תצטרך בקרוב לקבל החלטות קשות על המשך תהליך השלום, ציפי לבני הוסיפה כי נקבעו עוד סבב של שיחות עם הפלסטינים בזמן הקרוב. גורמים בימין והשדולה למען ארץ ישראל עוקבים אחרי ההצהרות של גברת לבני שמנסה לכפות דעתה בניגוד לרוב שרי הממשלה ומתכננים בשורת צעדים להיאבק בעקירת ישובים וויתור על חלקים בארץ ישראל.

קטגוריה:

תגיות: