חשיפת חדשות 10 הערב: נפתח מחדש סכסוך הירושה במשפחת הרב עובדיה. הסכסוך עשוי להגיע לבית המשפט החילוני.
מדובר בבשורות רעות מאד לשס.
בצוואתו הוריש הרב עובדיה יוסף את כל רכושו לבן הזקונים הרב משה יוסף ולרעייתו יהודית, זאת להוציא את הדירה שתחולק בין כל 11 ילדיו. (6 הבנות לא נכללו בצוואה ולכן על פי ההלכה היבשה לא היו ראויות לרשת אך 4 מהבנים החליטו לחלוק עם אחיותיהם שווה בשווה, החמישי הרב יעקב יוסף נפטר חודשים ספורים לפני אביו ובניו סרבו לסידור) שווי דירת הרב עובדיה בהר נוף שהיא למעשה שתי הדירות המחוברות כחמישה שישה מליון שקלים ולא עשרה מיליון שקלים כפי שדובר בתחילה.
בשל התארכות שהיית בני הזוג יהודית ומשה יוסף בבית הרב ועיכוב המכירה, תבעה אחת הבנות, שייצאו מן הבית או לחילופין ישלמו שכר דירה לאחים. לאור זאת ועל פי פנייתה מתקיים הדיון בבית המשפט.
אתמול יצא מכתב מעו''ד המייצג בין הייתר את האחים הרב הראשי הרב יצחק יוסף, את חבר מועצת החכמים הרב דוד יוסף ואת בתו הבכורה של הרב עדינה בר שלום, שעדיין מבקשים לקיים את הדיון בבית דין רבני ולא אזרחי וכרצון אביהם, ובו דרישה לפתוח את כל נושא הירושה מחדש. הטענה החדשה שהם מעלים היא כי חמישים אחוזים מן הרכוש המשפחתי שייכים לרבנית מרגלית עליה השלום ולכן ממילא חמישים אחוזים אלו צריכים להתחלק בין כל הילדים. מדובר בדירות שהיו ברשותו של הרב עובדיה ואף בזכויות על הוצאת ומכירת הספרים הפופולאריים שלו.
בדברי ילדיו של הרב עובדיה כפי שנוסחו על ידי עורך הדין לבית המשפט עולות טענות קשות, בינהן כי : "קיים חשש כי חשבונותי של המנוח זצ''ל רוקנו סמוך לפטירתו" וכן כי ''קיימות שאלות קשות לגבי הדירות אשר היו רשמות על שם המנוח זצל והרבנית מרגלית יוסף ע''ה . דירות אלו נמכרו בחייו של המנוח זצל ולאחר פטירתה של הרבנית מרגלית ע''ה. לא ידוע איך הן נמכרו מבחינה משפפטית ואם הן נמכרו כדין או שלא כדין. אף לא ידוע היכן הופקדו הכספים שהתקבלו מתמורתן''.

קטגוריה:

תגיות: , ,