נעצרו חברי כיתת כוננות איתמר – "שערוריה"

שני חברי כיתת כוננות מהישוב איתמר נעצרו בחשד למעורבות בפציעת פורעים ערבים. "זו שערוריה – עוצרים את אנשי הביטחון במקום את הפורעים", אומרים בחוננו

שוטרי היחידה לפשיעה לאומנית בימ"ר ש"י עצרו היום שני תושבי איתמר החברים בכיתת הכוננות הישובית, וזאת בחשד שהיו מעורבים באירוע שהתרחש בשבת לפני כשבועיים וחצי, במהלכו נפצעו פורעים ערבים שתקפו על פי החשד כח צבאי.

השניים מובאים בידי המשטרה לבית משפט השלום בפתח תקווה וייוצגו בידי עו"ד עדי קידר מארגון חוננו.

אחד העצורים הוא חבר כיתת הכוננות של איתמר והשני חבר כיתת הכוננות של רכס הגדעונים. אחד מהם, חייל מצטיין ביחידה מובחרת נעצר היום במהלך שירות מילואים פעיל בעת שהה בבסיסו.

לפי הדיווחים, האירוע המדובר החל לאחר שערבים גנבו עדר מגבעת אלומות הסמוכה לישוב. חברי כיתת הכוננות הוקפצו יחד עם כוחות צבא ופתחו בסריקות במהלכן אותר העדר. במהלך הסריקות עלה גם חשש לחטיפה של ילדים יהודים שרעו עדר אחר, ולפיכך הוקפצו כוחות נוספים.

במהלך הסריקות התפתחו התפרעויות בהן השתתפו ערבים רבים מהכפר עקרבא, אשר יידו אבנים. על פי הטענות באירוע נפצעו מספר ערבים מירי. בהמשך הגיעו למקום כוחות צבא גדולים שהתעמתו במשך שעות ארוכות עם פורעים רבים מעקרבא, ואילו אנשי כיתת הכוננות חזרו לישוב לאחר שהעדר אותר ונשללה אפשרות החטיפה.

מארגון חוננו המייצג את העצורים נמסר בתגובה: "זו שערוריה. לצערנו שוב בחרה המשטרה לעצור אנשי כוחות ביטחון שביצעו את משימתם בגבורה וביעילות, במקום לטפל בפורעים הערבים. אנו מקווים שהמערכת תתעשת בהקדם והעצורים ישוחררו."

קטגוריה:

תגיות: ,