בסוכנות הידיעות הצרפתית התפרסם, שנהרגו שישה פעילים מארגון חיזבאללה יחד עם שישה אנשי צבא איראניים, בתקיפה אווירית שלכאורה נעשתה על ידי גורמים ישראליים. משמרת המהפכה באיראן מאשרת שבין ההרוגים במתקפה בסוריה נמצא גם מוחמד עלי אללה דאדי, גנרל איראני.

יתר ההרוגים, כך מתפרסם על פי גורמים בחיזבאללה, הם ג'יהאד עימאד מורנייה – בנו של עימאד מורנייה, מוחמד עיסא, עבאס איבראהים חיג'אזי, מוחמד עלי חסן אבו אל חסן, ראזי עלי דאווי ועלי חסן איבראהים.

עימאד מורנייה היה קצין מבצעים בכיר בארגון הטרור חיזבאללה, הוא חוסל בשנת 2008. בנו המשיך בדרכו ולאחרונה מונה למפקד גזרת הגולן הסורי בכוחות חיזבאללה.

ג'יהאד עימאד מורנייה נחשב לממשיך דרכו של אביו ומאז מותו בפברואר 2008 הוא הרבה להופיע באירועים שקיים חיזבאללה לזכרו. היחסים הקרובים בין מורנייה ומזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה היו ידועים לכל, כמו כן הוא גם היה קרוב משפחה של מוסטפא בדר א-דין ממשמרות המהפכה.

דווח כי תא הטרור שעליו היה פקוד מורנייה תכנן להוציא לפועל פיגועי טרור בגולן, תכניות שהסתיימו בהפצצת תא הטרור וחיסולו.

כעת חיזבאללה מעלה קמפיין חדש: "בשתי מילים – הכינו מקלטיכם". האיומים מגיעים גם מהצד האיראני על טילים שישוגרו לעבר ישראל כתגובה לתקיפה והחיסול של תא הטרור שאליו השתייך הגנרל האיראני, מוחמד עלי אללה דאדי. ארגוני הטרור כבר מזמן הבינו את הכוח התעמולתי שבמדיות החברתיות וכעת החלו את הקמפיין החדש שלפיו "עשרות לוחמים מוכנים למות מות קדושים".

פרסומים זרים מדווחים שהתקיפה בסוריה בוצעה על ידי חיל האוויר הישראלי, מצד ישראל – אין תגובה והתייחסות רשמית. הפרסומים ברשתות החברתיות שכוללים את כותרת הקמפיין "בשתי מילים – הכינו מקלטיכם", עלו ברשת הטוויטר וב "אל מנאר" שמזוהה עם הארגון השיעי.

במהלך הלווייתו של מורנייה אלפים הכריזו ש"חיזבאללה יגיב בטילים לישראל", גורמים רשמיים מחיזבאללה טענו "נגיב בעוצמה לחיסול ג'יהאד מורנייה". סיד חוסיין נקוי חוסייני, דובר המועצה לביטחון לאומי של איראן, איים כי "חיזבאללה יגיב לחיסול מורנייה בטילים על ישראל". גורמים רשמיים נוספים מכנים את חיסול תא הטרור של מורנייה כ"פעולת טרור שביצעה הישות הציונית", ואת התעמולה הזו הם מציגים ברשתות החברתיות כדי לקבל לגיטימציה ציבורית בדעת הקהל לקראת מתקפת טרור על ישראל.

קטגוריה:

תגיות: , , , , ,