חברי היקרים,
פרשת וארא מלמדת אותנו על הכרת הטוב של משה רבנו,
כאשר נתבקש להכות את המים, ומכיוון שהמים הצילו אותו כאשר היה בתיבה, בחר שלא להכותם בעצמו אלא שלח את אהרן לעשות זאת, ומכאן אנו לומדים כלל גדול בהכרת הטוב,
"יחד" ראשי תיבות "ישראל חברי דבקות", הדבקים באמונתם ובאחיהם בכל מקום ובכל זמן, כפי שלימדו אותנו חז"ל :
"ישראל(עם ישראל), אוריתא(תורה), קב"ה(השם) חד הוא",
וכפי שעם ישראל וארץ ישראל ואלוקי ישראל לעולם מאוחדים, כן מגמתנו העקרונית ביותר, והיא להביא את השלמות לאחד שהוא בגימטריה אהבה, וכך אמר משה רבנו לפרעה : לשלח את עם ישראל כיחידה אחת ללא יוצאים מן הכלל, וכפי שניתן לראות בעניין המטה של משה שהפך לנחש, שרמז גדול בדבר,המילה מטה משמשת גם למטה בחירות, וכאשר לא מקפידים על יחסים בין אדם לחברו הוא יכול להפוך לנחש המזיק, וחס ושלום לאבד את המהות של המושג בחירות, שמטרתו בסופו של דבר היא רווחת הכלל בארצנו האהובה והיקרה, אני מאחל לכולכם שבת שלום ומבורך באהבה רבה.

וַיְדַבֵּר מֹשֶׁה כֵּן, אֶל-בְּנֵי יִשְׂרָאֵל; וְלֹא שָׁמְעוּ, אֶל-מֹשֶׁה, מִקֹּצֶר רוּחַ, וּמֵעֲבֹדָה קָשָׁה.
משה רבינו מבשר לבני ישראל את בשורת השחרור מהשעבוד ומעבודת הפרך והם מצידם לא מוצאים פנאי אפילו להקשיב, הם עסוקים בצרות היומיום, בעבודה הקשה, בצורך לדאוג לביתם ולמשפחתם, עד כדי כך שהם אינם מבחינים שבאופק יש יציאה מאפילה לאור גדול.
אמש, קיימנו בתנועת ש״ס את כנס פתיחת מערכת הבחירות, הבאנו בשורה חברתית לכל ה׳שקופים׳ בחברה הישראלית, לכל אלה שנאלצים להרוויח בקושי את לחמם בעמל וביזע רב, כל אלה שמדינת ישראל מתייחסת אלהם כחוטבי העצים ושואבי המים שלה. אמרנו להם: אתם לא שקופים יותר, המהפיכה חוזרת. לא ניתן יותר שישכחו אתכם, באנו לשנות, ואנחנו נשנה!!
רק דבר אחד אנחנו מבקשים, היו קשובים לבשורה שאנחנו מביאים, עזרו לנו לעזור לכם, אל תהיו כמו בני ישראל תחת השעבוד במצרים שלא שמעו את בשורת השינוי של משה מקוצר רוח ומעבודה קשה, לא נהיה שקופים יותר. אם נתגייס כולנו יחד נביא את השינוי.
המהפיכה חוזרת! יחד נעשה ונצליח, יחד ננצח!
שבת שלום!!

קטגוריה:

תגיות: , ,