לא כולם עצובים במיוחד מהטלטלה שחווה מצרים בימים אלו. אחד מהמחייכים הגדולים הוא נשיא מצרים לשעבר, חוסני מובארק, שעשוי להשתחרר ממאסר ב-48 השעות הקרובות - כך הודיע היום (שני) פרקליטו. לדברי עורך הדין פריד א-דיב, התביעה בקהיר הודיעה כי אין טעם להחזיק את מובארק בבית הכלא אחרי שכבר זוכה מאשמת שחיתות. מקורות ביטחוניים בקהיר ששוחחו עם עיתון ה"ניו יורק טיימס" אישרו את הדברים. אם אכן ישוחרר מובארק, לא ברור היכן ישהה ואם יוטל עליו מעצר בית בשל המשפט שעומד נגדו בעניין הרג המפגינים.

מובארק, בן ה - 85, נעצר אחרי הדחתו בהפיכה העממית לפני שנתיים וחצי, הוא הואשם בעבירות שחיתות ובאחריות לרצח מפגינים ונראה היה שלא ישוחרר לעולם אך לדבריו פרקליטו, "כל שנותר הוא הליך מינהלי קצר, שצריך להימשך לא יותר מ-48 שעות. הוא ישתחרר עד סוף השבוע".

על פי החוק במצרים, הנשיא המודח, שנעצר לפני כשנתיים, אמור היה להשתחרר מבית הכלא מכיוון שנקבע לו משפט חוזר ולא עמד נגדו אישום חדש. ואולם, בחודש אפריל השנה הוגש נגדו כתב אישום חדש שבו נטען כי הנשיא לשעבר מעורב בפרשות שחיתות נוספת, ולפיכך הוא נשאר במעצר. בחודשים האחרונים גברו הקולות שדרשו לשחרור הנשיא לשעבר, הסובל מסרטן בלבלב ומצבו הבריאותי גרוע. זכורות התמונות בהן הובל לבית המשפט כשהוא שוכב על אלונקה.

עורך הדין א-דיב אמר כי המשפט היחיד שמתנהל כעת נגד מובארק הוא תיק שחיתות בהיקף קטן, שצפוי להינעל עד תום השבוע. מובארק עדיין מואשם באחריות לרצח 800 מפגינים, והדיונים במשפטו החוזר נדחו שוב ושוב. רק בשבת בוטל שימוע נוסף בעניינו, בשל המהומות האלימות במסגד אל-פתאח בקהיר. הדיון הבא במשפט נקבע ל-25 באוגוסט.

מובארק עצור כרגע בבית הכלא טורה מדרום לקהיר, באותו מתקן שבו מוחזקים כמה מבכירי תנועת "האחים המוסלמים" שנעצרו אחרי הדחת הנשיא מוחמד מורסי בחודש שעבר. מורסי עצמו נחקר במיקום לא ידוע, בחשד שנעזר בחמאס כדי לתכנן את בריחתו מהכלא בימי הדחת מובארק. הוא לא נראה מאז ההפיכה ונראה כי הצבא חושש שאם מיקומו יוודע ינסו אנשי האחים המוסלמים לשחררו.

הסרטון המוצג כאן הינו חלונית מוטמעת מתוך אתר האינטרנט יוטיוב. זכויות היוצרים בתוכן שייכות ליוצר התוכן. קישור קרדיט למקור התוכן: לחיצה כאן

קטגוריה:

תגיות: , ,