סיכול פיגוע פלילי באשדוד
החשוד שהיה לבוש כדתי וממכנסיו בצבצו ציציות תיצפת לעבר מקום החבאת מטען החבלה הקטלני תוך כדי כך שהוא עושה עצמו כמתפלל תפילה.
מפקד ימ"ר לכיש, סנ"צ יגאל קלימיאן - "מנענו פיגוע פלילי. אין ספק כי ללא פעילות מאומצת שארכה חודש וחצי היו נגבים חיי אדם".
-------------------
היחידה המרכזית ( ימ"ר ) מרחב לכיש בפיקודו של סנ"צ יגאל קלימיאן סיכלה ביום שני 15.12.14 מסירת מטען חבלה רב עוצמה שיועד להתפוצץ במהלך אותו היום באשדוד.
במהלך הפעילות נעצר גבר כבן 39 שהסליק את המטען בפארק הלאומי באשקלון והגיע לאספו שעות לאחר מכן בליווי בת זוגו ועגלה ילדים ובה בנו בן השנה כל זאת במטרה ליצור כיסוי של טיול משפחתי. בפעילות יצירתית נעצרו בהמשך שני מקבלי המטען באשדוד. מעצרם של השלושה הוארך וצפוי כי מחר ( ו' ) תגיש נגדם פרקליטות מחוז דרום כתב אישום בגין המיוחס להם.

סיכול זה הוא שיאה של פעילות מורכבת, מסועפת ונחושה בימ"ר לכיש ומצטרפת לשני מקרי סיכול נוספים שאירעו בחודש וחצי האחרונים בהם תפסו בלשי הימ"ר בשני מקרים שונים אקדח מוסלק ורימון הלם שיועדו להפעלה ושימוש בידי גורמים עבריינים. במקרים אלו נעצרו שני חשודים והוגש נגדם כתב אישום.
יש לציין כי הרקע למקרים אלו הם מאבקי שליטה בין ארגוני פשיעה באמצעות כנופיות מקומיות בעיר אשדוד שעיקר התמחותם בתחום ההלוואות בשוק האפור, ובמחזור בקבוקים והימורים.

בתאריך 4.11.14 בשעות הערב התפוצץ מטען במכונית בפינת הרחובות חיים משה שפירא ורוגוזין באשדוד. כתוצאה מכך נהרג תושב העיר מנשה מאור ונפצעו נוספים. חקירת הנחת ופיצוץ המטען הוטלה על חוקרי היחידה המרכזית ( ימ"ר ) מרחב לכיש בפיקודו של סנ"צ יגאל קלימיאן. במהלך החקירה סמויה שנוהלה התברר כי הרקע למעשה הוא מאבקי שליטה בין ארגוני פשיעה ממרכז הארץ ודרומה באמצעות כנופיות מקומיות בעיר אשדוד אליהן חברו עבריינים מצפון הארץ שמטרתם ביצוע מעשי חיסול. מאבקי השליטה נגעו לתחומי ההלוואות בשוק האפור, מחזור בקבוקים והימורים.

בתאריך 23.11.14 איתרו שוטרי ימ"ר לכיש אקדח שהוסתר מעל תקרה אקוסטית במסדרון בקומה ה 12 בבניין מגורים ברח' הטיילת באשדוד. האקדח מסוג ברטה בקוטר 7.62 הוסתר ובו מחסנית מלאה כדורים כשלצידם כובע גרב. על פי החשד יועד האקדח לחיסול אדם החבר בכנופיית פשיעה מקומית באשדוד. מצלמות נסתרות שהציבו שוטרי הימ"ר תיעדו את מספר גברים שהתגוררו בדירת מסתור בבניין המגורים מגיעים למקום המסתור, מתצפתים ומאבטחים את המקום. אחד החשודים נצפה כשהוא בודק את הימצאותו של האקדח במקום המסתור. החשוד, שניר ואזנה תושב אשדוד בן 23 שעל פי החשד חבר בארגון פשיעה ממרכז הארץ נעצר והובא לחקירה במשרדי ימ"ר לכיש בסיומה הגישה פרקליטות מחוז דרום לבית המשפט השלום באשקלון כתב אישום המייחס לואזנה עברות בנשק. מעצרו הוארך עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

פעילות הימ"ר המשיכה ובתאריך 29.11.14 בשעות הערב עצרו שוטרי ימ"ר לכיש את נדב עשוש, תושב אשקלון בן 26 אף הוא חבר בארגון פשיעה ממרכז הארץ. על פי החשד רכש עשוש שהיה שרוי בחובות כבדים רימון הלם סינוור במטרה להשליכו על תושב שדרות באותו היום. בלשי הימ"ר עצרו את עשוש ובחיפוש שנערך ברכבו נמצא רימון יד מסוג הלך סינוור וארבעה כדורי אקדח. במהלך המעצר סמוך לצומת אשקלון התבקש עשוש לעצור במחסום משטרתי שהוצב במקום. בלש משטרה יצא לעברו מניידת משטרה סמויה והודיע לו על מעצרו. זה בתגובה החל להימלט ברכבו תוך שהוא פוגע בשוטר ובמספר כלי רכב נוספים שעמדו אף הם במחסום. לאחר מכן עצר את הרכב וניסה להימלט רגלית ובהמשך נעצר בידי השוטרים. כאמור בחיפוש שנערך ברכבו נתפסו רימון וכדורי האקדח. בבדיקה שערכו התברר כי בנוסף נהג עשוש ברכב בזמן שהיה פסול לנהיגה. בתום חקירה שנערכה ע"י חוקרי ימ"ר לכיש הגישה פרקליטות מחוז דרום לבית המשפט המחוזי בב"ש כתב אישום המייחס לעשוש עברות של חבלה בכוונה מחמירה, סיכון חיי אדם במזיד בנתיב תחבורה, עבירות בנשק – נשיאה והובלה, נהיגה בפסילה וללא ביטוח. מעצרו הוארך עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

לאורך כל התקופה נערכו הערכות מצב על בסיס יומי בכדי לאתר פעילותם הבאה של חברי הכנופיה ולמנוע קורבנות נוספים. בהמשך החקירה התברר לאנשי הימ"ר כי חברי הכנופיה האשדודית המהווים זרוע ביצועית לארגון הפשיעה מהמרכז ממשיכים ומתארגנים להשגת מטען חבלה. ביום שני 15.11.14 נצפה תושב אשקלון כבן 39 החשוד כמייצר ומוכר מטעני חבלה כשהוא מוביל מטען חבלה לפארק הלאומי באשקלון. בלשי הימ"ר שצפו במתרחש הבחינו כי החשוד מסליק את המטען בשיחים במקום. הבלשים שארבו בין השיחים בסמוך הבחינו בחשוד שב למקום לאחר מספר שעות ויחד עימו בת זוגו ועגלה ובה תינוק כבן שנה. החשוד שהיה לבוש כדתי וממכנסיו בצבצו ציציות תיצפת לעבר מקום ההסלקה תוך כדי כך שהוא עושה עצמו כמתפלל תפילה לאחריה העלה את בני המשפחה לרכבו שחנה בסמוך. החשוד שב למקום ההסלקה כביכול בכדי לעשות את צרכיו ומיד לבש כפפות והחל לאסוף את המטען מהמקום. משהבין מפקד מרחב לכיש במשטרה נצ"מ אלי כזרי כי בכוונת החשוד להוביל את המטען ברכב המשפחתי ובו בת הזוג והתינוק תוך סיכון ממשי הנחה את אנשי הימ"ר לבצע את מעצרו. מיד זינקו הבלשים ממארבם, עצרו את החשוד ותפסו את מטען החבלה. בדיקה קצרה העלתה כי כוונתו של החשוד הייתה למסור את מטען החבלה לעבריינים בעיר אשדוד. על כן החליטו נצ"מ כזרי ופיקוד הימ"ר להמשיך באספקת המטען ולהפעיל שוטרת כסוכנת שתמסור את מטען החבלה ( דמי ) לחברי הכנופיה. הסוכנת, חוקרת בימ"ר לכיש התחזתה לחברתו של החשוד וקבעה פגישה עם חברי הכנופיה האשדודית שמהווים זרוע ביצועית של ארגון פשיעה ממרכז הארץ. הפגישה נקבעה בתחנת הדלק בצומת עד הלום. אל הפגישה הקדים אחד מחברי הכנופיה שבחן את מוסרת המטען ואישר לשני חבריו להגיע למקום לקבלו. השניים שהגיעו למקום מלווים במאבטחים קיבלו את מטען החבלה, הכניסו למכוניתם והחלו בנסיעה לעיר אשדוד כשבלשי הימ"ר בעקבותיהם. זמן קצר לאחר מכן ביצעו שוטרי הימ"ר מעצר כפול על הרכב ובו שני החשודים ומטען החבלה ועל רכבו של חברם שהקדים ובחן את הסוכנת בתחנת הדלק. במהלך ביצוע המעצר ניסו השניים להימלט וניגחו ברכבם מספר כלי רכב אזרחיים וניידת משטרה וכתוצאה מכך נפצעו שני שוטרים באורח קל. לבסוף נעצרו שני חשודים, תושבי אשדוד בני 39 והובאו לחקירה במשרדי ימ"ר לכיש בחשד לנשיאת / הובלת נשק שלא כדין, פציעה, חבלה זדונית שלא כדין, סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה וקשירת קשר לביצוע פשע. חשוד שלישי נמלט וזהותו ידועה. מספר ימים לאחר מכן עצרו שוטרי הימ"ר תושבת אשדוד כבת 39 בחשד כי סייעה לבריחתו של החשוד השלישי שנמלט ושיבשה מהלכי משפט. כן הובא לחקירה מוכר ומייצר המטענים בחשד לרכישת / אחזקת נשק שלא כדין,

קטגוריה:

תגיות: ,