'וטיהר את אור עקיבא'

המקווה המרכזי שהיה נטוש באור עקיבא בשנה וחצי האחרונים שופץ בעלות של חצי מיליון שקלים * עסקני אור עקיבא: "הדבר יסייע ויעזור להרחבת גבולות הקדושה והטהרה בכל האזור כולו"

המקווה המרכזי בעיר 'אור עקיבא' שהיה סגור מעל שנה וחצי, שופץ ושודרג בחודשים האחרונים לטובת תושבי העיר שחפצו מאוד דווקא במקווה הטהרה הזה, וזאת הודות לפעילות ארגון 'טהרת הבית' ששיפץ ושדרג את המקום בעלות של חצי מיליון שקלים, כאשר המועצה דתית באור עקיבא השתתפה בסכום של חמישים אלף שקלים.

שנים רבות פעל מקווה טהרה במקום- המקווה שימש את תושבי העיר והסביבה, אך במרוצת השנים, הבלאי וההתיישנות לא פסחו גם על מבנה המקווה, ועם הזמן השימוש בו נעשה פחות ופחות נעים. לאיש לא הייתה יכולת לעשות דבר בעיקר בשל היעדר תקציב.

בשלב זה פנו התושבים לארגון 'טהרת הבית', אשר פועל להרחבת גבולות הקדושה באמצעות בניית מקוואות טהרה במקומות שהמדינה אינה מוציאה מכרזים לבניית מקוואות טהרה עבורם. 'ארגון 'טהרת הבית' התגייסו כאמור מיד למשימה לשפץ את המקום. החלק הפנימי של המקום נהרס עד היסוד ובמקומו, בין הקירות החיצוניים המיתולוגיים, נבנה מחדש מקווה טהרה מפואר וחדשני, מחומרים מיוחדים ואיכותיים ביותר, בכל עבודות הריצוף והבניה. עלות השיפוץ הסתכמה כאמור בלמעלה מחצי מליון שקלים. ארגון 'טהרת הבית' נטל על עצמו את החלק הגדול של העלויות, כשהוא נעזר בהשתתפות המועצה דתית אור עקיבא בסכום של חמישים אלף שקלים.

עסקני 'אור עקיבא' שבחו את ארגון 'טהרת הבית' והביעו את התפעלותם למראה המקום המפואר והמדהים ביופיו שיסייע ויעזור בהרחבת גבולות הקדושה והטהרה בכל האזור כולו ובאור עקיבא בפרט. יצוין, כי מאז הקמת 'ועדת הרבנים' של ארגון 'טהרת הבית', מתקבלות פניות רבות מצד ראשי עיריות ומועצות אשר פנו אל 'טהרת הבית' על מנת שיבדקו את כשרות המקוואות הנמצאים תחת אחריות המוניציפלית שלהם. לאור כך, בשבועות הקרובים צפויים 'ועדת הרבנים' של ארגון 'טהרת הבית' להגיע לסיורים נוספים במקוואות ולבדוק את כשרותם.

קטגוריה:

תגיות: ,