המאבק על חיסון הפוליו נמשך לאחר ההודעה הבוקר על הרחבת החיסון גם לילדים במרכז הארץ, בג"ץ הורה למשרד הבריאות ולשרת הבריאות גרמן להגיש עד יום חמישי את תגובתם לבקשת עמותת "איזון חוזר" לתת צו ביניים נגד מבצע החיסונים הארצי נגד פוליו. כמו כן על המשרד והשרה להגיש לבית המשפט תגובה מקדמית עד 1 בספטמבר.

עמותת "איזון חוזר" עתרה לבג"ץ בבקשה להשעות את מבצע החיסון הארצי לפוליו בטענה שמשרד הבריאות אינו מעניק לציבור את המידע המלא בדבר הסיכונים הכרוכים בקבלת החיסון. העמותה אומרת בעתירתה כי אין זה סביר שלוקחים נגיף חי ומפיצים אותו בין מאות אלפי ילדים רק מפני ששיעור מסוים עלול לחלות בפוליו. על פי אזהרת המשרד במידה וילדים לא יחוסנו תתכן הדבקה של חולים בעלי מערכת חיסונית מוחלשת שהפוליו יכול להיות מסוכן להם.

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה לעתירה כי יציגו לפני בית המשפט את הנימוקים שעמדו בבסיס ההחלטה לצאת למבצע החיסונים וכי הם משוכנעים שבית המשפט יתרשם מהנחיצות של ההחלטה לחסן את ילדי ישראל. במשרד אומרים כי הם נחושים למגר את הפוליו במדינת ישראל ולשמור על בריאות הציבור. לדברי המשרד הם התייעצו עם כל הגורמים המוסמכים לנושא שאשרו את נחיצות החיסון.

ראש שרותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, אומר כי גם ילדים שקיבלו את החיסון המומת עלולים לסכן את הסביבה הקרובה להם ועל כן הוא קורא להורים לחסנם גם באמצעות החיסון החי המוחלש במסגרת מבצע 2 הטיפות. במשדר "בחצי היום" ברשת ב' אמר גרוטו לאסתי פרז כי זו הדרך היחידה להכחיד את הנגיף.

על פי תכניות המשרד כ-30,000 ילדים בכל רחבי הארץ התחסנו היום מפני נגיף הפוליו. ממשרד הבריאות ציינו בסיפוק כי במקצת תחנות טיפות חלב נרשם כבר עומס. במשרד הביעו תקווה כי מספר המתחסנים יילך ויגדל. עד כה זוהו כ-42 נשאים של נגיף הפוליו, ובמשרד הבריאות אומרים כי הנתון הזה מלמד על מספר לא-מבוטל של נשאים שעדיין לא התגלו.

קטגוריה:

תגיות: , , ,