האיחוד האירופי המשיך הבוקר את מדיניות הגינויים כנגד הנתהלות הצבא המצרי במהלך האירועים האלימים במצרים. בהודעה שפורסמה הבוקר, קרא הנשיא הזמני של האיחוד הרמן ואן-רומפוי לצדדים, לנסות ולהפגין איפוק ובמקביל לרסן את האלימות הגואה במדינה. "בעקבות האירועים, האיחוד האירופי יבחן בדחיפות את יחסו למצרים ואת הדרכים לנסות להחזיר את השקט למדינה", כך נמסר בהצהרה.

במהלך סוף השבוע האחרון נהרגו ברחבי מצרים יותר מ-200 בני אדם כשמניין ההרוגים הכולל בשבוע האחרון מגיע למעל 800 הרוגים. רוב ההרוגים מצאו את מותם בקהיר, באלכסנדריה ובסואץ. במקביל, ניסו תומכי האחים המוסלמים לשתק את התנועה בקהיר ולפגוע במבני שלטון. המפגינים קראו למהפכה בכל מצרים, וכוחות המשטר השיבו ביד קשה שהוסיפה עוד עשרות שמות למניין ההרוגים מאז החל הצבא בפינוי ההפגנות ביום רביעי.

בין ההרוגים בסוף השבוע שעבר היה עמאר בדיע בנו בן ה- 38 של המנהיג הרוחני של האחים המוסלמי מוחמד בדיע, שנעצר כפי הנראה זמן קצר לאחר הדחתו של מורסי (הדבר אינו יודע בברור כיוון שהצבא אינו חושף את כל צעדיו) עם כל צמרת הנהגת האחים המוסלמים. עמאר השתתף בהפגנות באזור מסגד אל-פתאח עם אלפים מתושבי מחוז בני סויף, שממנו באה משפחתו. הידיעה על מותו של עמאר התסיסה את המפגינים, וגרמה לעלייה נוספת במפלס הלהבות שגם ככה בערו בחום גבוה.

המפגינים האסלאמים שהפגינו במרכז העיר קהיר קראו "לא נוותר לא-סיסי הבוגד." הפעילים אף הראו כיצד רשמו על גופם את שמותיהם ואת מספרי הטלפון של קרוביהם אם יהרגו במהלך ההפגנות. "איננו חוששים למות למען מורסי והאחים המוסלמים," אמרו, "הצבא הכריז עלינו מלחמה ואנחנו מכריזים בחזרה ג'יהאד". הם קראו גם לפנות לאו"ם ולבית המשפט הבינלאומי בהאג לפשעי מלחמה.

קטגוריה:

תגיות: , ,