המשטרה שספגה אש רבה בימים האחרונים בשל פרסום כמה אירועים אלימים נאלצה הבוקר להגיב ולפעול אל מול אלימות השוטרים. מפכ״ל המשטרה, רב ניצב יוחנן דנינו, הורה להקפיא לעת עתה את השימוש באקדח הטייזר. המפכ"ל מינה צוות בדיקה באגף המבצעים שיבדוק את יעילות השימוש באקדח המחשמל.

הודעתו של המפכ"ל באה יומיים לאחר פרסום סרטון שבו נראים שוטרים פוגעים באמצעות טייזר בבועז אלברט שנעצר בביתו ביצהר. הסרטון שהופץ ברחבי הרשת עורר זעם רב על המשטרה וזכה לגינויים מכל קצוות הקשת. גורמים בציבור החרדי הגיבו להודעתו של המפכ"ל ושאלו מדוע לא שמענו את קולו כאשר פורסם הסרטון בערוץ עשר בו מכה באכזריות שוטר, מפגין שכבר אזוק ואינו מתנגד כלל? האם השתייכותו לציבור החרדי מתירה את דמו והמשטרה אינה צריכה לענות על כך?

אבי נעים, יו"ר וועדת הביטחון בשלטון המקומי וראש מועצת בית אריה, יצא בביקורת נוקבת כלפי מפכ"ל המשטרה וכלפי אלימות שוטרי היס"מ : "ההנחיה של המפכ"ל בנושא הקפאת השימוש באקדח הטייזר, בעקבות האירוע ביצהר, היא זריית מלח בעיני הציבור. אקדח הטייזר אינו הבעיה ההיפך הוא הנכון, מכשיר הטייזר הוא מכשיר אל הרג שצריך להחליף את רוב האקדחים ברוב מוסדות הציבור במדינת ישראל. הבעיה היא האלימות המיותרת שהופגנה על ידי שוטרי היס"מ נגד אזרח במדינת ישראל. הקלות שבה פורצים לבית ובנוכחות המשפחה והילדים , נוקטים באלימות מיותרת ומופרזת היא הרעה חולה שצריך לעקור מן השורש "

קטגוריה:

תגיות: ,