ש"ס הארצית מתקשה להתמודד עם הבחירות המקומיות אם בעבר הייתה תחושה כי ש"ס יכולה להצניח מי שתרצה מהיכן שתרצה לאיפה שתרצה נראה כי הפעם הבחירות עומדות בסימן האנשים המקומיים שדורשים שאנשיהם המוכרים להם והמכירים את אופי המקום ורוחו הם אלו שיתמודדו. יו"ר התנועה הרב אריה דרעי מוצא את עצמו מתקשה באלעד בירושלים ועכשיו גם בכפר יונה

לפני עשרים שנה הוקמה בכפר יונה סיעת הד ע״י הגאון הרב יוסף הללויה שליט״א בשליחותו של מרן שליט״א להקים עולה של תורה בכפר יונה. לבקשת תנועת ש"ס הארצית הסכים הרב הללויה לחבור לתנועת ש"ס ולהיקרא סיעת שס במועצת כפר יונה. הר' עזרא הללויה בנו של הרב שוחח עם "כל האמת" , לדבריו זה כבר שלושה חודשים שהרב הללויה מנסה להיפגש עם דרעי במטרה להגיע להבנות אך האחרון אינו מוצא זמן עבור הפגישה. "לתדהמתנו גילנו כי דרעי מצא את הזמן כדי להיפגש עם אנשים שאינם קשורים לש"ס כפר יונה ואינם מבינים את המרקם העדין של המקום ואותם הוא מתכוון להצניח לרשימה".

"לאחרונה, מנסה אריה דרעי כדרכו לחבל ולפלג בתנועה שהקים הרב הללויה ולמנות נציגים חדשים ולא לתת כתבי מינוי לנציגי הרב (שהוחלפו בכח מחודש ופעילי ציבור רק בקדנציה האחרונה) למרות קהלים חדשים שנוספו לאחר ריענון השורות, מנסה דרעי להפריע בכל דרך בגלל אינטרסים צרים מסיבה אחת ויחידה, קרבתו של הרב הללויה לח״כ אלי ישי (גיסים ד.ה). דרעי בחר בדרך הפילוג והסיכסוך בתוך כפר יונה מבלי להבין את צורכי היישוב, כל רבני בתי הכנסיות במקום הם תלמידיו של הרב הללויה" טוענים בבית הרב.

הרב הללויה והגר"ע עובדיה

הרב הללויה והגר"ע עובדיה

שבוע שעבר בישיבת הזדהות במועצת כפר יונה הכריזו נציגי הרב הללויה (המונים 2 מנדטים מתוך 11) שבגלל הדחתם מתנועת שס הם יוצאים לדרך חדשה ישנה עם סיעת אחדות ישראל למועצת כפר יונה. ההחלטה לאחר התייעצות עם גדולים מתוך ראיית צורכי כפר יונה תביא הצלחה לעיר וקירוב לבבות.

לדברי הר' עזרא הללויה אף אחד לא טרח ליצור עמם קשר מאז הודיעו על העניין ונראה כי בש"ס הארצית החליטו להתעלם מההחלטה, "האנשים בכפר יונה מכירים את הרב הללויה ולו הם יצביעו ולא למותג ש"ס. אנו לא נגד ש"ס כלל וכלל אך הרב הקים את המפלגה כסיעה עצמאית ולא ייתכן שבשל הסכמתו לחבור לש"ס הארצית אנשיו יורחקו ממנה" אמר.

שמועות לא מואמתות טוענות כי דרעי מתכנן להכניס את הנציגים שבחר עבור כפר יונה לביתו של הגר"ע עובדיה כדי ליצור מצב בו מפלגתו של הרב הללויה מתמודדת כנגד מרן אך שוב מדובר בשמועות בלבד. מעניין יהיה לראות כיצד ישפיע המהלך על מאזן הכוחות בכפר יונה, כפר לא קטן בכלל בן כ-20 אלף תושבים.. וכיצד ישפיע המהלך על מקומות נוספים

קטגוריה:

תגיות: , , ,