אם תכננתם לרכוש מטוס חדש.. או יאכטה מפוארת או אפילו ג'קוזי תשלמו על כל יותר מס, שר האוצר הודיע כי בכוונתו להעלות את שיעורי מס הקנייה המוטלים על מוצרי יוקרה החייבים כבר היום במס קנייה וכן ולהטיל מסים על מוצרי יוקרה נוספים שהיו פטורים ממס עד כה.

המהלך נחתם על-ידי לפיד כבר אתמול, והוא צפוי על פי הערכות האוצר להגדיל את הכנסות המדינה ממסים בכ-110 מיליון שקל.

הצו כולל העלאה החל מ-1 בספטמבר של המס על כלי רכב יוקרתיים ששוויים מעל 300 אלף שקל - רובם נמצאים בדרגת זיהום האוויר הגבוהה ביותר. על פי הצו החדש תהיה תוספת מס משמעותית שתהפוך את המס למרכיב עיקרי במחיר הרכב.

בנוסף, כולל הצו גם העלאה מיום ראשון בשבוע הבא (18.08) של שיעור מס הקנייה הקיים על טרקטורונים ורכבי שטח מ-30% ל-50%, העלאה מ-15% ל-30% של מס הקנייה על מסכי טלוויזיה יוקרתיים שגודלם מעל 50 אינטש וכן, הטלה של מס קנייה בשווי 550 שקל למקרר שגודלו מעל 800 ליטר.

עוד כולל המהלך הטלת מס על מוצרי יוקרה שעד היום לא היו חייבים במס קנייה
פירוט המיסים הנוספים:

מס קנייה בשיעור של 15% על מטוסים פרטיים (מלבד אלו המשמשים לצורך מתן שירות תעופה סדיר, לחקלאות או לכיבוי שריפות).
מס בשיעור של 15% על יאכטות ושל 20% על אופנועי ים.
מס בשיעור של 20% על פרוות וריהוט עתיק.
מס קנייה על ג'קוזי בשיעור של 12% ותמ"א (תוספת מכסת אחוזים) בשיעור של 60%, כך שהמס האפקטיבי בייבוא יהיה בשיעור של 19.2%. מס הקנייה יוטל רק על ג'קוזי שאחת ממידותיו החיצוניות לרבות האלכסון עולה על 100 ס"מ, וזאת על-מנת לא לחייב במס קניה ג'קוזים קטנים המשמשים לרוב לצרכים רפואיים.

נראה כי יאיר לפיד הבין שיותר קל למסות את מוצרי היוקרה מאשר לפגוע שוב בשכבות החלשות שעול המיסים גם במצבו הקיים כבד להם מנשוא.

קטגוריה:

תגיות: , , ,