שוב בפעם השנייה תוך חודש, פיצוץ לא ברור במעוז חיזבאללה בביירות. על פי הדיווחים לפחות 20 בני אדם נהרגו וקרוב ל-200 נוספים נפצעו היום בפיצוץ עז שהתרחש ברובע דאחייה בבירת לבנון, ביירות. מדובר במעוז של ארגון הטרור, חיזבאללה בכירי הארגון מתגוררים בו ומדובר באזור שקשה לחדור אליו.

ארגון אסלאמי סוני בשם "גדודי עאישה" לקח אחריות על הפיצוץ בסרטון וידאו שיפרסם על פי הודעת הארגון מדובר בפעולה השנייה שהוא מבצע כנגד חיזבאללה ובכוונתו להמשיך לעשות הזאת גם בעתיד. הרקע לאירוע הוא מעורבותו של ארגון חיזבאללה בלחימה בסוריה, לצד כוחותיו של הנשיא אסד שטובחים בסונים. "חסן נסראללה הוא סוכן של איראן וישראל", אמר נציג הארגון בהודעה המוקלטת שפורסמה.

מדובר בצעד אחד מתוך מלחמה כוללת בין הסונים והשיעים בכל העולם הערבי, מלחמה שאת רישומיה אנו רואים בסוריה בה נאבקים הסונים נגד משטרו של אסד הנסמך על חיזבאללה ואיראן השיעים.

הסרטון המוצג כאן הינו חלונית מוטמעת מתוך אתר האינטרנט יוטיוב. זכויות היוצרים בתוכן שייכות ליוצר התוכן. קישור קרדיט למקור התוכן: לחיצה כאן

סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה מפי עדי ראייה כי עשן כבד היתמר מעל שמי הרובע לאחר שפיצוץ עז נשמע בכל רחבי העיר. מדובר כאמור בפיצוץ השני שמתרחש ברובע הדאחייה בחודש האחרון, כשפיצוץ נוסף היה לפני כחודש. אנשי הצלב האדום שהגיעו לזירת האירוע דיווחו על עשרות נפגעים במקום, רבים מהם אזרחים. על פי הדיווחים בלבנון, מקור הפיצוץ היה מכונית תופת שהתפוצצה כשהיא נושאת על עצמה 50 קילוגרמים של חומר נפץ.

ברשת הטלוויזיה הלבנונית "אל-מנאר" דיווחו כי הפיצוץ אירע באזור מגורים צפוף מאוד, ליד מבנה של ארגון הטרור. עוד דווח כי המכונית התפוצצה על כביש וגרמה נזק למבנים ומכוניות רבות באזור.

הפיצוץ מגיע יממה לפני שמזכ"ל הארגון חסן נסראללה אמור לשאת נאום לרגל ציון שבע שנים למלחמת לבנון השנייה כתב רשת אל-מנאר דיווח כי הפיצוץ התרחש במקום בו הפציצה ישראל במהלך מלחמת לבנון השנייה, במה שיש שרואים ניסיון מצידו לרמוז לצופיו לגבי מעורבות ישראלית.

קטגוריה:

תגיות: , , ,