את חודשי חופשת הקיץ העבירו במקלטים * כעת, ימים לפני חג הסוכות החליטו ילדי בית הספר 'נופים' שבמועצה האזורית באר טוביה להפוך את רסיסי הטילים לקישוטים לסוכת בית הספר * "רצינו להראות לחמאס מה עשינו עם הטילים שהם ירו עלינו *

את חופשת הקיץ האחרונה ילדי הדרום לא ישכחו שנים רבות. בין טיל לאזעקה והשהות במקלטים ניסו ילדי "כל הקיץ היינו במקלטים ולא היה לנו זמן ליהנות מהחופש", מספרים האחים יונתן ומאיה טל, תלמיד כיתה ה' ממושב בצרון במועצה האזורית באר טוביה.

במהלך מבצע 'צוק איתן' נורו עשרות טילים אל עבר ישובי המועצה ורסיסים רבים נאספו על ידי התושבים. יונתן ומאיה טל החליטו להסב את הרסיסים של כלי המשחית לקישוטים לסוכת בית הספר.
הבוקר הביאו יונתן ומאיה לבית הספר בו הם לומדים רסיסים וחלקי גראד על מנת להפכם, יחד עם המורה לאומנות וחבריהם , לקישוטים לסוכה. "אנחנו צובעים את החלקים הקטנים ועושים מהם שרשרת ופעמונים ואת החלקים הגדולים אנו מקשטים ותולים", מספר יונתן. "אנחנו רוצים להראות לחמאס מה עשינו עם הטילים שהם ירו עלינו – אנחנו הופכים אותם לקישוטים לסוכה", מספרת גלי דננברג שלקחת חלק בסדנה זו.

דרור שור, ראש המועצה: "אני רואה בפעילות זו את התגלמות החוסן הקהילתי של תושבינו הנפלאים – זהו מסר ברור לטרור כי באמצעות אלימות והפחדה לא יושג מאום"

הבוקר השלימו ילדי המועצה את בנייתה של הסוכה וביקשו למסור כי הם מזמינים את ילדי עזה להתארח עמם בסוכה. "למרות שכנראה הם לא יוכלו לבוא אנחנו היינו שמחים לארח אצלנו בסוכה ילדים מעזה אשר בדיוק כמותנו – חפצי חיים", הוסיפו הילדים.

צילום: חן טהר.

קטגוריה:

תגיות: