היהודי סטיבן סוטלוף הי"ד שמר על יהדותו בסתר במשך שנה בשבי דאעש. אמש (ג') פורסם סרטון מזעזע בו לכאורה נערף ראשו. "צם ביום כיפור והתפלל לכיוון ירושלים"

"שמר על יהדותו בסתר". היהודי סטבן סוטלוף, רגעים לפני שראשו נערף (צילום מסך)
• ממדבריות עיראק ועד הר הבית

מעשי הטבח וההרג של ארגון הטרור הרצחני דאעש ממשיכים להתפשט, ואמש (שלישי) פורסם סרטון נוסף בו נראה לכאורה כיצד נערף ראשו של סטיבן סוטלוף ה' יקום דמו.

סטיבן, יהודי כבן 31 המחזיק באזרחות אמריקאית, נחטף בשנה שעברה מסוריה ומאז הוא מוחזק בשבי דאעש. שירלי, אמו של סטיבן, פנתה בשבוע שעבר באמצעות הודעה מוקלטת לחברי הארגון הרצחני וכן לעומד בראשם אבו באכר אל-בגדאדי, והתחננה בפניהם כי ישחררו בת בנה. אולם תחינותיה נפלו על לבבות אטומים.

"הוא אמר להם שהוא חולה ואינו רוצה לאכול, למרות שבאותו היום הגישו לנו ביצים". במילים אלו תיאר ל'ידיעות אחרונות' חבר לשבי כיצד צם סטיבן ביום הכיפורים בשנה שעברה. סטיבן הי"ד, נכדם של ניצולי שואה, שמר בסתר על יהדותו בזמן השבי. "היה נראה שהוא התפלל באופן חבוי לכיוון ירושלים. הוא הסתכל לאן המוסלמים מתפללים ושינה קצת את הכיוון", הוסיף בן הערובה שבילה עימו את שנתו האחרונה.

בסרטון שפורסם, נראה סטיבן הי"ד כשהוא כורע על ברכיו בלבוש מדי אסיר כתומים. לידו עומד אדם רעול פנים ולבוש בשחורים כשבידו סכין, כמו בסרטון הקודם שפורסם, בו לכאורה נערף ראשו של העיתונאי האמריקאי ג'יימס פולי. בקטע שפורסם, התבטא סטיבן טרם מותו נגד מדיניות החוץ של ברק אובמה למול הטרור האיסלמי בעירק

באדיבות: הקול היהודי

קטגוריה:

תגיות: ,