האחים המוסלמים כינו את שר ההגנה של מצריים "רוצח" והודיעו שיתבעו אותו בבית המשפט הבינלאומי בהאג, בעקבות פיזור ההפגנות במצריים מאמש שהתפתחו למהומות עקובות מדם. המפגינים שישבו בכיכרות של קהיר הצהירו שלא יעזבו עד שמורסי יוחזר לשלטון, הצבא המצרי חיכה עד תום ימי הרמאדאן ואז פינה את המפגינים ביד קשה.

על פי הדיווחים המפגינים ירו אף הם לעבר השוטרים שהגיעו לפנותם מהכיכרות והמהומה התפתחה. צבא מצרים השתמש בשריוניות ומסוקים גז מדמיע ובנשק חם וכתוצאה מכך נהרגו כ-250 מאזרחי מצריים ובתוכם לפחות 43 שוטרים.

האירועים האלימים במצרים עוררו תגובה בינלאומית חריפה, ארה"ב הודיעה כי היא מגנה את האלימות במצריים. גורמים בכירים אמרו  הבוקר שיתכן מאוד שארה"ב תבטל את התרגיל הצבאי המשותף עם צבא מצריים שהיה צפוי להתקיים בעוד חודש וחצי. שר החוץ קרי אמר במסיבת עיתונאים כי הוא מבקש לכבד את זכיות האזרח במצריים, ואף באיחוד האירופי אמרו שהאירועים לא מתקבלים על הדעת.

מנהיג תורכיה ארדואן כינה את המתרחש במצריים "טבח עם". רשנים במצריים טוענים שהאירועים הם תקדימים חמורים מאוד של שבירת הכלים אך נראה כי צפויים לנו עוד אירועים קשים מאלו

 

 

קטגוריה:

תגיות: