הרב הראשי הצבאי שעמד בראש בית דין מיוחד קבע על פי ממצאים שונים כי סג"מ הדר גולדין אינו בין החיים. הלוויתו תיערך היום בשעה 17:30 בכפר ס
סג"מ הדר גולדין הי"ד

במהלך הלילה הגיעו לבית משפחת גולדין בכפר סבא שר הבטחון יחד עם הרב הצבאי הראשי רפי פרץ וראש אכ"א אלוף אורנה ברביבאי, והודיעו לבני המשפחה כי בית דין מיוחד שהוקם לצורך כך, קבע את מותו של בנם הדר, אשר נחטף בהיתקלות ברפיח ביום שישי בבוקר.

ההחלטה התקבלה על פי ממצאים שהובאו משטח הלחימה ותוך התחשבות בשיקולים רפואיים, הלכתיים ושיקולים רלוונטיים אחרים.

בני משפחת גולדין הודיעו כי הם מקבלים את הודעת הצבא ומבקשים מעם ישראל להגיע ללוות את הדר בדרכו האחרונה, בהלוויה שתיערך היום בשעה 17:30 בבית העלמין בכפר סבא.

מחקירת האירוע עולה כי מחבל מתאבד התפוצץ על חולית לוחמים שעסקו בסריקות אחר מנהרה. החוליה שמנתה את מפקד סיירת גבעתי בניה שראל הי"ד, הלוחם ליאל גדעוני הי"ד וסג"מ הדר גולדין הי"ד נפגעה, ומחבלים נוספים שהגיעו למקום הצליחו לחטוף את הדר לתוך מנהרה.

חוליות לוחמים נוספות מהפלוגה הגיעו למקום במהירות וכשהבינו שהדר נחטף נכנס סגן מפקד הפלוגה למנהרה וסרק אותה. בהמשך סרקו את המנהרה כוחות נוספים אשר הבינו כי היא יוצאת במסגד סמוך. בתוך המנהרה נמצאו ממצאים שונים של הדר. הכוחות החלו לפעול בצורה מאסיבית באזור במטרה לאתר פירי מנהרות נוספים.

ובתוך כך, פורסמו מועדי הלוויותיהם של שני חיילים שנהרגו בשבוע שעבר ברצועת עזה. הלוויתו של סרן עמרי טל הי"ד, לוחם בחטיבת "עוצבת הברק", בן 22 מיהוד, תתקיים היום (א') בשעה 17:00 בחלקה הצבאית שבבית העלמין ביהוד.

הלוויתו של סרן (מיל') לירן אדיר (אדרי) הי"ד, לוחם בחטיבת "עוצבת הברק", בן 31 מעזוז, תתקיים היום (א') בשעה 17:00 בחלקה הצבאית שבבית העלמין בנתניה.

באדיבות הקול היהודי

קטגוריה: