בתגובה למותם של שלושת לוחמי מגלן שנכנסו לסרוק בית ממולכד אומרים בארגון אלמגור, כי "כל בית חשוד צריך להיהרס ולא להגיע למצב בו חיילי צה"ל צריכים לבדוק בגופם כל בית חשוד"

"להסיר את כבלים מידי החיילים". חייל בפעילות ברצועת עזה (דובר צה"ל)

לא אחת נשמעו תלונות כי ידיהם של החיילי צה"ל ברצועת עזה כבולות, ונאסר עליהם לבצע פעולות רבות שהיו יכולות להציל לא מעט חיים של חיילים.

• חיילים נהרגו בגלל החשש לפגוע באזרחים

במהלך היום (רביעי) נרשמו קרבות במספר מוקדים ברצועה בין כוחות צה"ל לערביי חאמס. באירוע אחד בדרום הרצועה, נכנסו לוחמי יחידת מגלן לתוך מבנה שהיה ממולכד במטען רב עוצמה. עם כניסתם של החיילים המטען התפוצץ ומספר מחבלים שהסתתרו בקרבת מקום פתחו בירי לעבר החיילים. במקום נהרגו מתן גוטליב ועומר חי ה' יקום דמם וחייל נוסף ששמו עדין לא הותר לפרסום. במקום נפצעו מספר חיילים נוספים.

בתגובה למותם של השלושה, אמרו בארגון אלמגור לנפגעי פעולות האיבה, כי "כל בית חשוד צריך להיהרס על ידי בולדוזרים ולא להגיע למצב בו חיילי צה"ל צריכים לבדוק בגופם כל בית חשוד". בהקשר זה ראוי לציין כי בשבוע שעבר נהרגו שלושה לוחמי צנחנים, שחר דובר, פז אליהו ולי מט ה' יקום דמם, זאת לאחר שנכנסו לסרוק בית בחאן יונס שלא הופצץ מהחשש לפגוע באוכלוסיה אזרחית.

"להסיר את כבלים מידי החיילים"

"אלמגור מתייצב לימין הלוחמים וקורא להסיר מידי החיילים והקצינים את הכבלים שהציבו המשפטנים המלווים את לחימתם של החיילים. מסגדים ומתקנים צבוריים "רגישים" אסור להם להפריע את התקדמות והתנהלות הכוחות", אומרים בארגון.

"עדיף לנו דו"ח גולדסטון נוסף וסכנה שמפקדי צה"ל לא יוכלו לנסוע למדינות בחו"ל מאשר לאפשר לחמ"ס לנצל את השטח האורבני – לפגע בכוחותינו, אחרי שבהתמודדות פנים אל פנים הם נכשלים".

"אנו קוראים לאפשר לצבא לנוע במהירות ולכבוש את הצירים הרוחביים המרכזיים ולא לאפשר לחמאס לנצל את הקפאון שבו הצבא התייצב על קו 3 ק"מ מקו הגבול. דבר שמאפשר לחמס למלכד מבנים ומתקנים", אומרים באלמגור לסיום.

הקול היהודי

קטגוריה: