רבים סבורים כי המאבק על דעת הקהל העולמית חשוב לא פחות מהמלחמה הצבאית באוייב. אכן, זו זירה חשובה, שמשפיעה על עמדת הממשלות ועל הלחצים המופעלים עלינו, אולם אסור לנו להשתעבד לה ולהפקיד בה את גורלנו. לעיתים אין מנוס מלפעול גם מול דעת קהל ביקורתית.

כשרואים שוב ושוב את השימוש הציני של אויבינו בהרג אזרחים, כדי לצבור נקודות לטובתם ולהכפיש את ישראל – חייבת לחלחל לתוכנו ההכרה שעלינו להפסיק להתנצל ולהתגונן אלא לומר לעולם את האמת בכל עוצמתה.

יש אשם אחד

מי שאשם במותם של האזרחים – הוא מי שעושה פשעי מלחמה מובהקים ויורה מתוך שטחים אזרחיים. דמם של הילדים ההרוגים הוא בראשו של מי שמטמין משגרי רקטות בבתי-ספר ובגני ילדים, במסגדים ובבתי-חולים.

אין ציניות גדולה מזו, כאשר הטרוריסטים הנתעבים האלה, המשגרים טילים ללב אוכלוסייה אזרחית וחופרים מנהרות כדי לחדור ליישובים אזרחיים ולבצע שם הרג המוני (השם ישמרנו) – מופיעים בעולם כמי שזועקים על פגיעה באזרחים.

את האמת הזאת צריך להטיח בפרצופו של העולם שמתפתה לתעמולת השקר ולדמעות התנין של אותם מרצחים. ככל שתמונות הילדים ההרוגים בעזה יהיו קשות – ותמונות של ילדים הרוגים לעולם יהיו קשות ומזעזעות – חובה עלינו להבהיר לעולם במלוא התקיפות כי יש אשם אחד בכך – החמאס.

אנו עומדים מול ארגון טרור שחיי אדם נחשבים בעיניו כקליפת השום, לא רק חיי יהודים – גם חיי ערבים. יתרה מזו, הוא מעוניין במותם של אזרחים רבים ככל האפשר, כדי שיוכל ליילל את יללות התן ולהציג את הבכי הציני והצבוע שלו לפני המצלמות. לכן הוא פועל מתוך אוכלוסייה אזרחית, ואוסר על האזרחים להתפנות מזירות הקרב.

בימים אלה העולם כולו יכול לראות את מידת דאגתו של החמאס לאזרחים, וכמה כנות הייתה בטענותיו על מצוקתם של האזרחים הנתונים כביכול במצור. בשעה שתושבי עזה רעבים ללחם וחיים בעוני מחפיר, השקיע החמאס מיליארדים כדי לבנות מנהרות תופת, שכל מטרתן הרג ושפיכות דמים.

במקום להפריח את הרצועה, לבנות כלכלה, חינוך ותעשייה, גזל החמאס את כספי הסיוע ההומניטרי שהושיט העולם, כדי להבריח עוד טילים וחומרי נפץ, לחפור עוד מנהרות ולאמן עוד מחבלים מרצחים. גורלם של האזרחים מעניין אותו כשלג דאשתקד. רק מטרה אחת עומדת לנגד עיניו – להרוג יהודים ולהילחם בישראל.

הרוע בהתגלמותו

זאת האמת, שאותה חייבים לומר בכל הנחישות. זה הרוע בהתגלמותו, שאותו חייבים להכרית – דווקא מתוך דאגה לאזרחים. כל עוד שלטון הרשע הזה יהיה קיים, הוא יעשה הכול כדי להפוך את חיינו ואת חיי בני עמו לגיהינום. לכן המערכה חייבת להסתיים בהכרעה ברורה ובהעברת מפלצת הטרור הזאת מן העולם.

ליבנו עם המשפחות השכולות, אך כיום ברור לכול כי זו המלחמה הצודקת והחיונית ביותר. נס אדיר קרה לנו שיצאנו למערכה בטרם השלים האוייב את מערכת מנהרות התופת, שנועדו למימוש תכניותיו השטניות. העם כולו מאוחד עכשיו סביב הכורח החיוני לחסל את האיום הזה ולהשלים את המלאכה, ובעזרת השם ננצח.

מנהרות התופת נחשפות ברצועת עזה (צילום: דובר צה"ל)

באדיבות: חב"ד

קטגוריה: ,

תגיות: ,