עובדת עיריית לוד פוטרה לאחר שהביעה שמחה על מותם של חיילי צה"ל וייחלה למותם של נוספים
*עיריית לוד: העובדת הודתה בשימוע במעשה החמור, ופוטרה לאלתר מעבודתה בשל הדברים המהווים עבירת משמעת חמורה הגובלת בפלילים, ובשל התנהגות בלתי הולמת בניגוד לנהלים ולדין, של עובד ציבור * ראש העיר עו"ד יאיר רביבו: "לא יעלה על הדעת שעובדת חינוך בתפקיד כה רגיש, שאמורה לתת ייעוץ פסיכולוגי לבני נוער שחלקם מרטיבים בלילה בגלל האזעקות והרקטות, תמשיך לעבוד בעירייה"
עובדת השירות הפסיכולוגי בעיריית לוד, פוטרה בצעד מהיר, יום לאחר שהעלתה פוסט בדף הפייסבוק שלה ובו הביעה את שמחתה על מותם של 13 חיילי צה"ל ואף ייחלה למותם של נוספים. וכך רשמה: "חחחחחחחחחחחחח 13 (הוסיפה ציורים של פרצופים) שירבו אממממממן".
העובדת זומנה לשימוע בשל החשד לעבירות פליליות על חוק העונשין ועל חוקים נוספים, ובשל התנהגות בלתי הולמת עובד ציבור. בשימוע שנערך בהשתתפות מנכ"ל העירייה, מנהל אגף החינוך, יועמ"ש, מנהלת השירות הפסיכולוגי, מנהלת משאבי אנוש, ונציגות ועד העבודים, הודתה העובדת במעשה החמור, ופוטרה לאלתר מעבודתה בשל הדברים המהווים עבירת משמעת חמורה הגובלת בפלילים, ובשל התנהגות בלתי הולמת בניגוד לנהלים ולדין, של עובד ציבור.
יצוין כי סעיף ההמרדה בחוק העונשין מתייחס בין היתר למי שמביא בפרסומיו לידי שנאה או אי נאמנות למדינה או לרשויות השלטון, או למי שמעורר מדנים ואיבה בין חלקים שונים של האוכלוסין. בהקשר של חוק פקודת מניעת טרור צוין כי המפרסם בכתב או בעל פה, דברי שבח, אהדה או תמיכה בארגון טרור, יואשם בעבירה.
להגנתה ציינה העובדת כי לנוכח התמונות הקשות מעזה, נסחפה בסערת רגשות והעלתה את הפוסט כתגובה. העובדת הודתה וציינה כי אין הדבר מוצדק ולפיכך מחקה את תגובה מהאתר ואת כל הפרופיל האישי שלה.
ראש העיר עו"ד יאיר רביבו, העלה בדף הפייסבוק שלו את ההודעה על פיטוריה, הודעה שהתלקחה כאש בשדה קוצים בכל אמצעי התקשורת. שעתיים בלבד לאחר שהפוסט הועלה, צפו בו למעלה מ-200,000 מכל הארץ, למעלה מ-3,800 שיתופים ועשרות אלפי הודעות גיבוי ותגובות אוהדות מכל הארץ.
"לא יעלה על הדעת שעובדת חינוך בתפקיד כה רגיש, שאמורה לתת ייעוץ פסיכולוגי לבני נוער שחלקם מרטיבים בלילה בגלל האזעקות והרקטות, תמשיך לעבוד בעירייה", אמר יאיר רביבו לאמצעי התקשורת הרבים, "עובדת ציבור צריכה לשמור בעיני הציבור על תדמית ניטרלית שאינה משועבדת להשקפה פוליטית מוגדרת, איני חושב שהייעוץ שהיא תיתן לבני הנוער יהיה ראוי והולם בנסיבות אלה".

וכך כתב ראש העיר בדף הפייסבוק האישי שלו:
"היום, בצעד נדיר, פיטרתי עובדת עירייה שהביעה גילוי שמחה על מותם של חיילי צה"ל ואף ייחלה למותם של נוספים.
"יש צומת בחיי איש ציבור שהוא אומר "די! נמאס!" והרגע הזה התגבש אצלי אתמול כשהראו לי את התגובה הנבזית והמרושעת בפייסבוק של עובדת העירייה העונה לשם איסרה גרא, מהישוב ג'ת שעובדת כפסיכולוגית באגף החינוך בעיריית לוד.
"מכיוון שאיני יכול לחזור על המילים הרעות צירפתי את תגובתה.
"אני יודע שאני הסנונית הראשונה לכך שאיש ציבור מגיב בחומרה על חוסר נאמנות למדינה, אבל אני מקווה שמהיום נפל דבר במדינת ישראל: נגמר העידן של יד אחת יונקת ומקבלת תלוש שכר מכובד הנושא את סמל המדינה או העירייה או החברה הציבורית ויד אחת בוגדת ומייחלת לתבוסתה של המדינה שהיא בעלת אותה הקופה הציבורית.
"אני עוד מצליח להבין את מכריי מהמגזר הערבי, שיש להם קרובי משפחה בעזה, ודואגים לשלומם, ככל שהם חפים מפשע ובלתי מעורבים בפשעים הנוראים של החמאס. אבל כשאזרח ישראלי שמח על מותם של חיילנו הקדושים, שחרפו נפשם על הגנת המולדת על מנת שלא יירו פה עוד טילים שמתעופפים על יהודים וערבים כאחד, לכך לא נוכל להשלים!
"אני מבקש לשתף את הפוסט הזה שיגיע לכל איש ציבור, מנהל בשירות הציבורי ולכל בעל חברה שיאזור אומץ ויפסיק את העסקתם של הבוגדים החיים בתוכנו.
"ולכם חיילי צה"ל היקרים, אנו מתפללים להצלחתכם במשימתכם להשבת השקט על ערי ישראל ובע"ה שתשובו לשלום!"
בתמונה: ראש העיר יאיר רביבו

כנסו לכאן ותזכו בפרסים ומתנות

קטגוריה: ,

תגיות: ,