כתב אישום הוגש היום (ה') לשלושה נערים יהודים שהרגו את הנער הערבי משועפט. "זה בשביל שלהבת פס, וזה בשביל משפחת פוגל". באישום נכתב כי זו לא הפעם הראשונה שהם מבצעים פעולות תגמול על פיגועים נגד ערבים

תמונת הנערים מתוך סרטון מצלמת האבטחה

שבועיים אחרי: פרקליטות המדינה הגישה היום (חמישי) כתב אישום נגד שלושה נערים יהודים, זאת בחשד שהרגו את הנער הערבי משועפט כנקמה על פיגועים. מספר שעות לאחר הלוויתם של אייל יפרח, גיל-עד שעאר ונפתלי פרנקל הי"ד, שנחטפו ונרצחו בידי ערבים בגוש עציון, יצאו השלושה, בגיר ושני קטינים, לפעולת נקם.

על פי כתב האישום, בשעות הבוקר המוקדמות, התחפשו השלושה לערבים, הגיעו לשכונת בית חנינא בירושלים ושם אתרו נער ערבי כבן 17 משועפט. שני הקטינים יצאו מהרכב ושאלו את הערבי כיצד מגיעים לשער שכם ולתל אביב, כשווידאו כי מדובר בערבי, סתמו את פיו של הנער שבאותה העת ניסה להתקשר לחברו, והכניסו אותו לרכבם.

לאחר שהנער הערבי התנגד בתוך הרכב והחל לבעוט בדלת המכונית, חנק אותו אחד הקטינים והוא איבד את הכרתו. השלושה הגיעו ליער ירושלים ושם הנאשם המרכזי בפרשה, כבן 29, הניף לום בידו וחבט פעמיים בראשו של הנער הערבי. בפעם הראשונה צעק "זה בשביל משפחת פוגל", ופעם השניה אמר "זה בשביל שלהבת פס". לאחר מכן בעט בו שלושה בעיטות כנגד שלושת הנערים הי"ד, ובכל בעיטה אמר "זה בשביל אייל, זה בשביל גיל-עד, וזה בשביל נפתלי".

נפתלי פרנקל אייל יפרח וגיל עד שער הי''ד
בעט בערבי ואמר "זה בשביל אייל, גיל עד ונפתלי". נפתלי פרנקל אייל יפרח וגיל עד שער הי"ד
לאחר מכן הציתו השלושה את הנער הערבי, זאת בכדי "שהוא לא יקום עליהם" ובכדי להשמיד ראיות העלולות לקשור אותם למעשה. בהמשך שפכו חומר דליק על גופו והציתו אותו באש כשהוא מחוסר הכרה.

בכתב האישום צוין כי בסיום האירוע, נסעו לגן סאקר בעיר, שם שרפו את נעליו של הנער הערבי וכן את הלום. לאחר מכן נסעו לחניון סמוך שם ניקו את הרכב בכדי להעלים ראיות מתוכו, ואף שרפו וזרקו חלק מבגדיהם.

בכתב האישום נאמר, כי זו לא הפעם הראשונה בה השלושה יוצאים לפעולת תגמול ונקם בערבים על רקע הפיגועים הקשים. בלילה לאחר מציאת גופותיהם של שלושת הנערים בגוש עציון הי"ד, פגעו שניים מהנאשמים בערבייה ובבנה כבן ה-7 במזרח ירושלים. בהמשך הלילה ניסו השניים להצית מספר כלי רכב של ערבים בשכונת צור באחר בעיר. יום קודם לכן, ניסו השלושה לחטוף ילד ערבי כבן תשע בבית חנינא, אולם נכשלו.

עוד נכתב באישום, כי מספר ימים לאחר חטיפתם של אייל, גיל-עד ונפתלי הי"ד, הציתו הנאשמים חנות ערבית בכפר חיזמא הסמוך לירושלים.

הכה בראשו של הערבי בלום וצעק "זה בשביל משפחת פוגל". הקברים של משפחת פוגל (נועם מושקוביץ)
"זה בשביל משפחת פוגל, זה בשביל שלהבת פס"

בב' ניסן ה'תשס"א, נרצחה התינוקת שלהבת פס הי"ד על ידי צלף ערבי שכיוון לעברה את נשקו משכונת אבו סניניא בחברון. אביה, יצחק פס, נפצע אף הוא באירוע.

בליל שבת ו' אדר ב' ה'תשע"א, חדרו שני ערבים מהכפר עוורתא לישוב הסמוך איתמר בשומרון. השניים פרצו לבית ריק מאדם, ממנו גנבו רובה מסוג M16, ולאחר מכן עמדו סמוך לבית משפחת פוגל. באותה העת התקיים בבית 'עונג שבת' עם משתתפים רבים. לאחר שהאירוע הסתיים ושיערו שני הערבים כי יושבי הבית הלכו לישון, פרצו לבית והחלו במסע הרצח.

בתחילה דקרו למוות את יואב הי"ד בן ה-11 ואת אלעד הי"ד בן ה-4 באמצעות דקירות סכין וחניקה. לאחר מכן פנו לחדר ההורים, שם נאבקו עם האב אהוד הי"ד שנרצח בדקירות רבות בצווארו ובעורפו. גם האם רות הי"ד, ניסתה להיאבק אך גם היא נרצחה בדקירות.

ני הערבים יצאו מהבית, אך אחד מהם החליט לשוב ולאתר נשק, אז שמע את קול בכייתה של התינוקת הדס הי"ד, בת השלושה חודשים. הערבי רצח גם אותה באמצעות דקירה בראשה. ברוך ה' הערבים לא הבחינו בשני ילדים נוספים, בני שנתיים ו-8 שישנו בחדר אחר.

הערבים נעלו את הדלת, יצאו דרך החלון ונמלטו דרך חור בגדר. סמוך לשעה 00:00, שבה לביתה הבת תמר בת ה-12 ומצאה את הדלת נעולה ושמעה את אחד מאחיה בוכה. תמר קראה לאחד השכים ויחד העירו את אחיה בן ה-8 שפתח להם את הדלת. שם הבחינה הבת תמר יחד עם השכן, בהוריה כשהם מתבוססים בדמם, ואת אחיה בן השנתיים כשהוא מנסה להעירם.
באדיבות: הקול יהודי

כנסו לכאן ותזכו בפרסים ומתנות

קטגוריה:

תגיות: