מבצע "צוק איתן" הצליח להכניס הרבה ישראלים למציאות חדשה.. ולמזרח תיכון ישן מאוד.בבת אחת העורף במדינת ישראל צריך להתמודד מול איומי טילים של החמאס מה שלא קרה בכל המלחמות מול מדינות ערב. מה שאומר שכללי המשחק השתנו ..החמאס הוא ארגון טרור קטן שמצליח להשבית פה מדינה שלמה ולגרום לה נזקים כלכליים מדינים ביטחונים ובעיקר תדמיתים שיקח לנו הרבה זמן לשקם.

ואז כולנו נשאבנו לדיונים הציבורים האם צריך לאותת לחמאס או למוטט את החמאס ..האם לקבל את הצעות התיווך להפסקת האש של ברק אובאמה או טורקיה ומצריים ..או להיות דבוקים בעמדה המסורתית שלא מנהלים משא ומתן עם ארגון טרור כדי "לא לתת הכשר" לארגון ..

אני חושב.. שבבסיס כל הדיון אנחנו צריכים לנסות להבין את האידאולוגיה של החמאס..את המניע של החמאס.. את המוטיבציה ..של החמאס.. ומכאן לנסות לגזור את המישוואה ..
החמאס מאז הקמתו הלך על כל הקופה.. במובן הזה שהם לא מכירים בזכות העם היהודי על ארץ ישראל ..וכל זה לשיטתם מתוך אמונה דתית עיוורת פאנטית בזכותם על הארץ ..
וכאן- טמונה התשובה ..שבעצם כל מהלך שלנו מול החמאס צריך לבא מתוך הכרה והבנה שזכותנו על הארץ ..מגיעה בדיוק מאותם טיעונים היסטורים דתיים תנכי"ם ..כאן חי העם היהודי אלפי שנה.. כאן היו מלכי יהודה וישראל ..כאן היה בית המקדש הראשון והשני ..
שסימלו תקופות שלמות בו העם היהודי פרח פה כלכלית מוסרית וחברתית ..

השאלה מול החמאס ..היא בכלל לא שאלה צבאית ביטחונית גריידא ..הוא מאבק על כל משמעות הקשר של העם היהודי לארצו למולדתו ולערכיו ..
בפרשת המרגלים בספר במדבר. (פרשת שלח לך) אמרו המרגלים ששלח משה רבינו ע"ה .."ונהי בעיננו כחגבים ווכן היינו בעינהם " אומרים המפרשים בדרך צחות ..ברגע שאנחנו בעיננו קטנים וחגבים ולא מעריכים את עצמנו - אז "זאת" הסיבה שגם אחרים מסתכלים עלינו כקטנים ...

צריך מלחמה ללא חת מול החמאס.
אבל לזכור שגם בימים שקטים וכתיקונם ..לחזק את הקשר שלנו לערכי התורה -היהדות - והארץ
וזאת התשובה לחמאס ולחביריו לא רק בזמן מלחמה ..

עופר כהן
יור השדולה לערכים יהודים

קטגוריה: