לנוכח הטרור הערבי המשתולל בירושלים מציע אריה קינג, המחזיק בתיק חירום וביטחון של העירייה, כי החפצים בחיים מוזמנים לדאוג לביטחונם בעצמם. "אין למשטרה את היכולת לשמור על תושבי ירושלים. אני קורא לתושבים להגן על עצמם"

לא הרבה הספיקו לקרוא את הודעת המשטרה לתושבי ירושלים זמן קצר לפני כניסת השבת. "המשטרה מבקשת ומזהירה את התושבים לא לצאת לבד, במיוחד לא בשעות הקטנות של הלילה. כמו כן לא להשאיר ילדים קטנים ללא השגחה". כן, זוהי לשון הודעת המשטרה לתושבי הבירה.

מאז השבוע שעבר, מתפרעים ערבים בשכונות רבות בירושלים וגורמים נזק כבד לרכוש ומספר יהודים נפצעו. ירי זיקוקים, פיצוץ מטענים, זריקות בקבוקי תבערה ואבנים, אלו מנת חלקם של תושביה היהודים של ירושלים, ואילו המשטרה פועלת ב"איפוק" ו"הכלה" כנגד המתפרעים.

שמחזיק בתיק חירום וביטחון בעיריית ירושלים, אריה קינג, סבור כי לא ניתן לסמוך על המשטרה בנוגע לביטחון התושבים, ולאלו החפצים בביטחון הוא ממליץ לדאוג לכך בכוחות עצמם. "במהלך הלילה, העיר בערה בלהבות לכל אורכה", מתאר קינג את המציאות הקשה. "זיקוקים, הצתה של רכבים, בקבוקי תבערה, תקיפות ועוד הרבה. תסתכל נכוחה על המציאות, למשטרה יש בעיה ואנחנו צריכים לעזור לה", אומר קינג ומזכיר את ימי השלג הקשים שחלפו לא מזמן. "בעיתות משבר קודמות, כמו בשלג, לעירייה לא הייתה אפשרות להתמודד והיא בקשה עזרה מהציבור".

"גם המשטרה הודיעה בערב שבת, שכל מי שיש לו נשק שיגיע לאבטח את בתי הכנסת. המשטרה מודה בחוסר היכולת שלה לספק ביטחון לתושבי ירושלים. לפי מה שמשתמע מהשטח, אין למשטרה את היכולת לשמור על תושבי ירושלים. אולי זה בגלל חוסר בכוח אדם, אולי בגלל סדר העדיפויות, אין לי מושג". וכאן פונה קינג לעיקר לטעמו. "לכן אני קורא לתושבים לעמוד על המשמר, על הבתים שלהם, על הרכוש שלהם, על הילדים שלהם, על החיים שלהם. מי שיש לו נשק שיצא איתו. זה לא ימים רגועים, אני לא רוצה לשמוע שיהודי קיפח את חייו בגלל שאננות".
יהודה פרל | ח׳ בתמוז ה׳תשע״ד (06/07/2014) הקול היהודי

"הסברתי בדרך שלי שלא משתלם להם לזרוק אבנים, וכך ביתי לא נפגע"

באמצעות דוגמא אישית, ממחיש קינג כיצד כל אזרח יכול לייצר ביטחון בסביבתו. "ביום חמישי ישבתי בביתי שבשכונת מעלה הזיתים בירושלים והסתכלתי צפונה וראיתי את אזור בית חושן בוער במשך שעות, גם באזור הר הצופים, כל יהודי שעבר חטף מטח אבנים וזיקוקים. דרומה, בעיר דוד, סופגים בקבוקי תבערה ואבנים וכך גם בכפר התימנים".

קינג הבין שמיידי האבנים הערבים יגיעו בקרוב גם לביתו, זה רק עניין של זמן. "ישבתי במרפסת וחכתי למיידי האבנים שבאופן לא מפתיע גם הגיעו. כאשר הגם הגיעו והרימו את האבנים בידיהם, הסברתי להם בדרכים שלי שהם יקבלו את שלהם ולא משתלם להם לזרוק אבנים. כך הבית שלי לא נפגע מאבנים", מסיים קינג לספר, בלי לפרט.

"חשוב לציין", מדגיש קינג לקראת סיום. "דברתי עם שוטרים וקצינים, אם היו נותנים להם למגר את ההתפרעויות הם מסוגלים לעשות זאת בתוך דקות, לכל היותר שעה. אלא שההנחיה היא לא להתעמת עם המתפרעים. לתת להם לזרוק אבנים ולהוציא את כל התסכול שלהם, גם כאשר זה בא על חשבון רכוש ופגיעה באנשים. זה בא מתוך הבנה שבזמן מסוים הם יפסיקו. זאת תפיסת עולם רופסת", אומר קינג נחרצות. "אפילו קצינים לא מוכנים לקבל אותה אבל אין להם ברירה. השאלה היא מי נתן את ההנחיה הזאת? אולי אהרונוביץ'?", מסיים קינג בסימן שאלה מדאיג.

"המשטרה חסרת אונים". שועפט-ירושלים (דובר המשטרה)

קטגוריה: